Avatar uživatele
anonym

Jak rozeznat klasickou mrkev (třeba) od bio mrkve ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, gagaga, carpediem, gecco před 3450 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

jiným způsobem( jakým) ?

Lidi neblázněte, několikrát již bylo doloženo, že BIO výrobky jen tahají z lidí peníze. Sami výrobci už připouští, že BIO neznamená v něčem lepší, ale že je to pouze pěstované v souladu s přírodou, což také není někdy pravda.
BIO = skvělý bysnys
Navíc u mrkve bych to neřešil vůbec, ta se maximálně stříká po nasetí proti plevevu, maximálně proti padlí (plíseň). Živím se tím, takže vím co píšu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

jiným způsobem( jakým) ?

Je to na ní napsáno. V některých případech i pravdivě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
carpediem

jiným způsobem( jakým) ?

Nijak Bio je blbost:-((( Je to jen reklamní tah jak z lidí vylákat prachy:-(((
Pokud bude někdo pěstovat mrkev v zamořeném prostředí, např. v Mittalu, a bude ji hnojit jen přírodně, tak ta mrkev bude Bio, i když bude vlasně nasáklá vším tím hnusem z okolí. Bio je velký podvod:-((( Jediné bio je to co si sám vypěstuješ.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

jiným způsobem( jakým) ?

Cena a balení naprosto nejsou rozhodující – už drahnou dobu někteří trhovci (překupníci), nakupují stejné sra*ky a ve stejných velkoskladech, jako super-hyper…
Chemický rozbor? – asi by to šlo… Ale daleko levnější by (při opakovaných testech, kdykoli bych chtěk slušnou mrkev) bylo koupit kus pozemku a mrkev si pěstovat.
😉
Já si vybírám podle vzhledu, vůně – a lze-li to, pak i chuti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

balením

já tak, že bio mrkev vytáhnu ze svého záhonku…a v obchodě mi nezbude nic jiného, než věřit, že když tam napsali BIO, že to opravdu bio je…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
PetrXY

jiným způsobem( jakým) ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Funna

hykam…taky jsem nikdy neřekla, že BIO kupuji…jen odpovídám na to, jak bych ji poznala .-)

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

…„vytáhnu ze svého záhonku“…
To je zase ohromná nevýhoda pražáků – na balkoně si záhonek ´neučešu´…

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Ještě je možnost kombinovat bydlení a práci ve velkoměstě s vlastnictvím latifundií na venkově, které pak dodávají nezávadné potraviny, kvalitní místo rekreace atd. 😉

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Funna

však jsme psala (u chleba), že by mne tam nedostal nikdo ani párem volů .-)

před 3450 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek