Kepler

Jak rozetnout začarovaný kruh?

A neuchlastat se. Jsem spíše masožravec. Po dobrém obědě mám chuť ještě na nějaký sladký dezert. Po nějaké době zase tělo volá po něčem pikantním. Pak mám zase žízeň a začíná cyklus limča – kafe – jiná limča – kapučíno. Pak si dám mléčný jahodový, nebo banánový koktejl. Atd, atd. Pomůže jenom, když ke křeslu přistavím něco alkoholického. Pak přestanu mít chuť na cokoliv jiného. Občas to přeženu a pak mi je druhý den blbě. Takže celý den nejím a jedině tak srovnám kalorický příjem. Pak se mi srovná žaludek a všechno začne nanovo. Neznáte někdo fígl, jak z toho ven?

Nejlepší odpověď
Kelt

Pomoc je jednoduchá, snaž se vyvolat při konzumaci nějakého z těchto produktů v sobě pocit, že je to nezdravé špatné a že ti bude špatně. Několikrát si to vyzkoušej. Mozek má poroučet tělu. Lepší prevence než léčit následky.

Další odpovědi
kacka_jelin

Pokud jste ochoten dodržovat nějaký jídelníček tak snad jedině toto. Nemusí to být nutně nějaká drastická dieta, ale je dobré se něčeho alespoň okrajově držet. Jídelníček si můžete sestavit sám, na to o co vám jde nemusíte být nutriční specialista :) (pokud by jste ale měl zájem o sestavení od někoho jiného (zdarma) tak doporučuji např: http://www.pes­tryjidelnicek­.cz/ ) Jinak také velmi dobře funguje vyházení potravin z dohledu a dosahu :)

(Na tyto problémy žádný snadný fígl neexistuje, kdyby nějaký existoval tak by na světě nebyly ani poruchy potravy ani obezita) :)

Mc Merkurion

… nesmíš si to tak brát, co jinýho nám tady taky ještě zbejvá, jseš na tom dobře, protože to „občas přeženeš“, já pokaždý …

da ny

Já „dlabu“ celý den, pomalu každé 2h (po 3 už mám hlad) ;)
Alkohol mi nikdy nechutnal, nic jsem nesnesla… a nyní ho nezvládám vůbec a nesmím.. Před 30 lety jsem měla chvilku doma alkoholika (fuj) ⇒ odpor k alkoholu.
Typická česká kombinace, cesta pro mnoho lidí vedoucí do pekel farmaceutického průmyslu a rukou felčarů 😉.
Průšvih je ta limča, vem si vodu…také sklínku vždy před jídlem.
Sladký dezert si dej dopoledne a nejpozději hodinu před obědem. Po dobrém msitém jídle si dej sladké nejdříve za 2h. Maso + cokr nebo ovoce = vražedná kombinace (taktéž v zelenině)..
Mléko ti zalepí střevo, zahlení, bude stagnovat tok lymfy ⇒ otok rovnající se nepravé „obezitě“.
Banán, u nás k dostání je svin**vo, jeden ks v měsíci ti tolik neublíží (a protože už nejsi batole, nehrozí ti hyperaktivita). Kafe nemá mízní systém vůbec rád a s mlékem = vražedná kombinace…
Na jogurtech Actva si představ lebku se skříženými hnáty a kup si oprvdový (kvalitní) jogurt. ;)
Odpoledne a večer baštii dostatek zeleniny (vlákniny), tu můžeš mlsat. Pkud vadí syrová, upravit tepelně..
Vyhoď slunečnicový olej do kontejneru, má horší zdrav. následky než palmový ;)
Není ti divná, že v obchodech stojí v častých akcích jen dvacku…?
JEŠTĚ TI CHUTNÁ?
2 – 4 decinky vína pro muže od 60 let jsou lékem, raději večer ;)
Můžeš mít NEDOSTATEK nějakých vitamínů a minerálů.

PROSTĚ bašti každé 3h, ať tělo nestrádá. Kvalitně, pestře a zdravě. Pokud to nepřeženeš s kalorickou vydatností, nepřibereš (naopak). U mne je to tak, že je lépe mne šatit než živit 😁
Pokud na to máš (zdravotně), dopřej si co hrdlo ráčí a nač kapsa stačí.
😁

orwell

Kelte, já si myslím, že ve věku Keplera (a vyšším) poroučí tělu už úplně jiná jeho část 🙂

Kepler

To od tebe orwele nebylo moc hezké. Je mi sice přes 60, ale nejsem žádný stařecký dement. Rozumu mám víc, než někteří mladší. Ostatně rozum s tím nemá co dělat.

orwell

Tak si to tak neber, nemyslel jsem to ve zlém. Mně je taky přes 60 a mám spoustu kamarádů v tomto věku, tak vím, jak to chodí. Nenapsal jsem, že jsi dement, ale moc se nevytahuj. Jinak s tvým posledním tvrzením, že rozum s tím nemá co dělat, souhlasím. Vždyť to jsem chtěl právě ve svém 1. příspěvku říct! Vezmi si projímadlo a zkus myslet na něco jiného 🙂
Sebelepší mozek ti bude h…o platnej! Prostě holt v životě je to už tak, že začínáme i končíme na plenách. A můžeš se bít v prsa jak chceš.