gecco

Jak rozebrat pračku Bosch MAxx 4?

A podotázka – vyhazuje mi fíčko, ihned po otočení voliče programů kamkoli – ale jistič ne…
Napadá někoho, kde začít hledat problém?
😉
BTW – kategorie je zvolená správně – rád bych měl vylný čas, ale mám v pr… pračku…
_____________­_____________________
Tak, vyřešeno – vodní kámen vám rozbil pračku…
😉
Probíjí topné těleso, za cca 16 let je pěkně zkorodované…
Teď ho ještě sehnat…
😉

Nejlepší odpověď
Mapel

To je velice jednoduché. Máš přikostřený N. Pračka je z hlediska vedení v pořádku a jistič drží. Z hlediska bezpečnosti je to průšvih a fíčko vybaví. Tak se mrkni na N vodič od přívodní svorkovnice.
Klasická závada a jen pro doplnění fíčko má jmenovitý reziduální proud 30mA a podle norem musí vybavit při 50% reziduálního proudu. Tudíž u nového je vybyvovací proud 15mA.

Další odpovědi
mosoj

Proudový chránič vypadává od 40 mA, při svodu do ochranného vodiče. Jistič při tomto proudu nehne ani brvou.

S tím rozebráním jsi na to trefil. Nedávno jsem se za každou cenu potřeboval dostat do vysavače. Půlku jsem toho ulámal než jsem se dostal k motoru aby jsem potom zjistil jak snadné to je. Ovšem pouze pro osoby znalé. Naštěstí vysavač funguje i po té devastaci a jednalo se o starý vysavač, který používám v dílně.

Není problém spotřebič opravit, je problém ho rozebrat. Je to jako u ženské. Je třeba vědět kam máčknout a za co zatahat.

anonym

kdyby jsi někdy něco nemohl na Bosch a Siemens sehnat, tak dej vědět. od pračky, přes lednice až po kávovar 🙂

anonym

Flexou by to šlo znamenitě. 🙂

A pododpověď- co to je to fíčko?

anonym

Piš česky:
Co je to fíčko,co je to btw?
Hoď to do šrotu tak jak to je.

klumprt

Přijde na to, jestli ji pak budeš chtít složit zpátky. 🙂

gecco

Boreczech → dík, ale už mám objednáno i to topné těleso, cca 300,– Kč i s poštovným, dostat bych ji měl zítra…
😉

gecco

Mapel – v nějakou takovou ptákovinu doufám…
Rozpadlá svorkovnice, upadlej drátek…
😉
Nechce se mi vybírat novou…

gecco

Mosoji – jasně…
Já jen, že tiše ´doufám´, že třeba neshořel motor – to by vyskakovaj jistič a ne fí…
😉
Jo – a rozebrání – to znám, mám vyzkoušený, že když rozebírám něco potřetí, už to umím…
😉
Každopádně dík…

mosoj

Proudový chránič vypadává od 40 mA, při svodu do ochranného vodiče. Jistič při tomto proudu nehne ani brvou.

S tím rozebráním jsi na to trefil. Nedávno jsem se za každou cenu potřeboval dostat do vysavače. Půlku jsem toho ulámal než jsem se dostal k motoru aby jsem potom zjistil jak snadné to je. Ovšem pouze pro osoby znalé. Naštěstí vysavač funguje i po té devastaci.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Bravo. Jen tak dál. Ukaž zde všem svůj charakter.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

gecco

Barbakan – fíčko = proudový chránič…

gecco

Jen ještě dodám – „vylný čas“ → volný čas (nebo i vilný čas – taky bych se nebránil), to „vylný“ je překlep…
😉
A pro neznalé běžné netové komunikace doplňuji – BTW = ByTheWay = mimochodem…

anonym

BTW- a to fíčko se nachází v pračce?

gecco

Fíčko je ´na drátech´ od zásuvky, v níž je (byla) pračka zapojena – v krabici s jističi…
Ale zatímco fíčko vypadne, jističe si ani nevšimnou…
😉

anonym

Já jsem s elektřinou na štíru, takže ti neporadím. ☹