Jak rozebrat báseň?

To ten samý, pro nějžto mé panovnice nad pannami. temných lesů netrpěla více, v říši své- ta bláhová!
Mluv co máme vykonati?
Dechněte mu v jeho dudy,
svoje sladké zpěvy,
aby hraním jeho všudy,
kamkoliv jen kročí,
ztichly smutek, bol a hněvy,
radostná i slza tekla z očí,
by se každé srdce na něj smálo,
však i zlaté odplaty mu přálo !

Nejlepší odpověď
quentos

snad nepředpokládáte, že ten rozbor uděláme za vás.

Další odpovědi
poa.li

Je to o člověku, který měl v minulosti „dobré oko“ u nějaké významné osoby – možná abstraktní osoby. Je nadále potřeba nad ním jaksi držet ochrannou ruku. Dát mu jakési schopnosti, které nu umožní žít takovým způsobe, že bude svému okolí velmi užitečný… Že je bude obohacovat duševními hodnotami. Jakási pozitivní kletba…