jjj123456789

Jak rozdělit na slabiky slovo prvouka?

pr-vo-u-ka nebo pr-vou-ka?

Nejlepší odpověď
annas

Rada, kterou jsem už někdy dříve uváděla.

Počítáme slabiky.

Dejte dlaň v pěst a položte si ji pod bradu.

Vyslovte slovo a počítejte, kolikrát se brada pohne směrem dolů.

Kolikrát se brada pohne, tolik slabik má slovo.

Další odpovědi
setapouch

DU? Zkus navrhnout a zduvodnit, urcite ti pak nekdo poradi.

Roxana

napovím, jsou to dvě slabiky, pokud to i s touto nápovědou nedáš, tak už nevím, jak ti napovědět. Každopádně je to slovo složené vlastně ze dvou slov a spojené v jedno. Jeden z prvních předmětů, které se děti začnou učit, když přijdou do školy – mimo jiné. Je to od slov první a nauka – Prvouka. Tak mi to bylo také vysvětleno na škole… 🙂

Funna

vzhledem k tomu, že se v tomto případě nejedná o dvojhlásku OU, ale o náhodné spojení těchto písmen při tvorbě nového slova ze slov „první nauka“, je snad jasné, jak tohle slovo vyhláskovat…

annas

Omylem jsem dala za otázku bod. Otázky tazatele jsou totiž provokativní.

Navíc v diskusi u jedné otázky napsal, že mu jde o body, proto stačí, když mu přispívají záměrně vytvořené profily …

setapouch

Možná to není špatná taktika – nechat ho dosáhnout na zlato, třeba pak ztratí motivaci a odejde provokovat jinam.

annas

Kéž by to tak bylo!!! Jenže do 10 000 bodů je cesta dlouhá, i když …