jahudka_vlm

Jak rozchodit botky ať tolik netlačí? Maže se to něčím? Uvítám vaše nápady. Děkuji

Doplňuji:
Ten lih platí když nejsou kožené?

Nejlepší odpověď
Drap

Ještě lepší je kožené boty vevnitř pořádně namočit lihem a potom silné ponožky. líh se ryxchleji vypařuje.
Doplňuji:
Pokud se nejedná o kožené boty, tak je roztažnost všech ostatních materiálů velmi malá nebo nulová. V tom případě pomůže už jenom boty vyměnit, a nebo o číslo ořezat nohu.

Další odpovědi
anonym

Tradiční švec dokáže i kožené botky vytáhnout dle potřeby, ať už na šířku nebo na délku nebo v nártu (také používá líh).
Jestli je to umělý materiál, tak smůla, tam je minimální roztažnost, leda vyměnit o půl čísla větší.
Doplněna:
Pokud nejsou kožené, líh nepomáhá.
Pak už zbývá jediný recept – jako v Popelce.

michael69

Na jednom ukrajinském tel. kanále jsem náhodou viděl takové prosté řešení.Je založené na tom,že zmrzlá voda zvětší svůj objem proti původnímu.Vezme se igelitový sáček tak akorát velký,který se naplní vodou,zadělá tak ,aby voda nevytekla (lze koupit ty sáčky jak jdou uzavřít po celé šířce) a ten sáček plný vody se vloží do boty tak,aby vyplňovala voda celý vnitřní prostor.Pak se to celé(bota s tím sáčkem s vodou) vloží do mrazáku a nechá zmrznout. Já to nikdy nezkoušel,takže jak to dopadne,nevím. :)

Alesh

Jsou kožený? … Tak mokrý tlustý ponožky.

baghira

Předpokládám, že kožené.
Na změkčení je elaskon nebo propylenový olej (ten se fasoval i na vojně v takových bílých plastových polštářcích připomínajících šampón :).
Kromě toho tlustý ponožky (klidně dvoje, pokud to velikost bot dovolí), a chodit, chodit :)))

To s těma mokrýma ponožkama, to je myslím dost drsný – pro boty i pro nohy.

Pokud nejsou kožené, tak nejjednodušší je použít jiné boty, nebo doufat, že se ti zmenší noha.

Zdroj: http://www.pa­noil.cz/elaskon-c24

lexx

s tím volejíčkem v polštářcích máš pravdu, to se na vojně fasovalo. chyba na kráse byla ta že to nemělo žádné označení (potisk) a jeden záklaďák vůl to použil fakt na vlasy v důvěře že jde o šampon. ostatní si domyslíte…jinak se projdi v nových botkách venku za mírného deštíku a taky tlak trochu povolí