Tali Vael

Jak říct hluboce věřícím rodičům o sestřině orientaci?

Zdravím, mám trošku dilema, moje sestra (25 let) se mi svěřila, že je lesbička, což u mě není problém, ale je tu problém, rodiče jsou velmi silně, místy fanaticky nábožensky založení lidé, nevíme, jak jim to říct, protože vím, že se to dlouho neutají, navíc mě sestra požádala, ať jí pomohu.
Co máme dělat?

Nejlepší odpověď
da ny

Upřímně nebo vůbec…
Někteří rodičové se s tím neumí vyrovnat a dítě zavrhnou :(
Posílám ještě dopis.

Další odpovědi
zelí

Já četl ORDINACI,už jsem myslel, že neuznávají doktory…
Řeknite jim pravdu a pokud možno dřív, než se to provalí.

zjentek

A proč by se to neutajilo? Naopak, je třeba zatloukat, jinak ji vaši nedovolej pustit k vám na návštěvu ani vaše kámošky!

led

Mala by to v prvom rade povedať ona – ak nevie ako na ta, pozrite si spolu stránku www.004.cz a poraďte sa s odborníkom

UltraFan

Normálně v klidu jim to říci. Sestra za to nemůže, chtěla to tak příroda. I když budou vaši zpočátku trochu zaskočeni, určitě se nějak zlobit nebudou 🙂

Shef

No bohužel nezbývá vám nic jiného, než jim to na rovinu v klidu říct. Pokud tvoji sestru mají skutečně rádi, budou jí brát takovou, jaká je.Tvá sestra se nemá za co stydět Jenže pokud jsou tak fanatičtí, jak říkáš, a dají přednost víře před vlastní dcerou a zavrhnou ji, tak je to to nejhloupější co mohou udělat,je to pro jednou jejich dcera. Zaleží jak se s tím rodiče smíří.
Musíte jim to ale říct v klidu, nejlépe vy samy, než aby se to dozvěděli od někoho cizího :)

postcd

měla by to říct sama sestra svým rodičům, a nebo obě dvě společně
prostě se svěřit co cítí až bude klid, nemusí hned používat slovo lesba
nemusí to být: jsem lesba a přeberte si to jak chcete, čau

Šidlo

poviem vám to na rovinu:

je v pohode, že vaša sestra je lezba
nie je v pohode, že vaši sú až tak veriaci......to signalizuje duševné problémy

ak ani vy ani sestra ešte nemáte 18..... radšej ešte nič nehovorte
ak je zvyšok rodiny v pohode,až tak, žeby sestru/vás vzali k sebe, aj tak počkajte, kým jedna z vás bude mať 18…ušetríte si mnohé problémy
nechcem vás strašiť, ale ide o vás obe

netušíte, aké majú vaši rodičia problémy, že to riešia takto patologicky!

prípadne sa obrátte na organizácie, ktoré pomáhajú lgbti ludom, tam by mali byť odborníci

Agneta

Proč jim to chudákům říkat – aby šli do blázince? A venku jí dej „zákaz líbání“ – nějaké to vedení se za ruce není žádný problém, toho si ani nikdo nevšimne, to je docela běžná věc (ale dělají to jen lesbičky, což stejně nikdo neví).

bolak

Prosimtě dyť určitě koukaj na zprávy, každou chvíli je tam nějakej služebník Boží zatýkanej kvůli pedofílii, a když jim nevadí tohle a i přesto se pořád drží svého náboženství, tak myslím nebudou mít problém ani s nějakou lesbickou orientací, kor když je to jejich dcera.

Navíc dle bible Eva byla klon Adama a měli spolu 2 děti..

tizzynka

Podle meho by o tom meli rodice vedet jedna se o zalezitost vasi sestry NÉ RODICU a to by Meli I rodice respektovat