JanaViki

Jak rict mame, jestli by semnou nezasla k doktorovi kvuli leukemii?

Fakt uz nevim co mam delat. Samy se mi tvori modriny, vecne mi kazdej rika jak jsem bleda a stale jsem čim dal vic unavena. Bojim se, ze to je leukemie, ale kdyz mame reknu, ze se mi udelaly samy modriny, tak mi rekne ze se porad o neco mlatim.. neporadite mi neco?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Pokud nepůjde, zajdi sama .-) a neboj se, může to být jen nedostatek nějaké látky v těle. Ale pro jistotu si tam zajdi.
Stačí když zajdeš za obvodní lékařkou, ta tě pak na vyšetření pošle a to už s tebou máma bude muset jít.

Další odpovědi
Melkor

Řekni jí, že se ti samovně objevují modřiny a že bys s tím ráda zašla k doktorovi.

STUDENTKAEVA

Bud jdi sama nebo ji rekni ze ti posledni dobou neni dobre ze ses unavena,odriny a únava nemusi byt hned leukemie..

Kelt

No to se divím, že si Tě matka nevšímá. ale nejde jen o vzhled, ale taky, jak se cítíš. Zkus si promluvit s ní, nebo zajdi za doktorkou. sama nebo s mámou. Hlavní je mít jistotu.

bolak

Určitě nevyslovuj slovo „leukémie“ nahlas. Ani před mámou, ani před lékařem. K doktorce si klidně dojdi sama, ale řekni jen to co je evidentní, že seš furt unavená, bolí tě nohy, ruce a že se ti často dělaj samy od sebe modřiny. Třeba ještě řekni i to že ti máma tvrdí že ses praštila, ale že to není pravda, a že se ti ty modřiny dělaj i na místech jako je břicho nebo tak (prostě na místech kde si se praštit ani nemohla).

Vezmou ti krev a uvidíš co bude. Ono to klidně může bejt i nedostatkem nějakýho vitamínu. Zatím si zařaď do jídelníčku víc ovoce a zeleniny, a choď víc na slunce. Uvidíš jestli to něco udělá.

da ny

Zajdi k paní doktorce, jistě ti nechá v laboratoři odebrat krev k vyšetření krevního obrazu a doufám, že bude vpořádku a ty se budeš moci uklidnit.
Můžeš mít nedostatek křemíku nebo rutinu (2× týdně pohanka).
Bledulky mívají petechie (nedostatek vit. C, alergické reakce,).
Každopádně konzultace s lékařem je velmi vhodná.