Ančí L

Jak říct kamarádce, že už prostě nemůžeme být kamarádky?

Dřív jsem měla tři dobré kamarádky. Ta, o které mluvím, se začala chovat nesnesitelně. Nechci vypisovat, co všechno dělala… (Bylo by to hrozně dlouhý.) Jednou už jsme byly prostě hodně naštvaný, a tak jsme jí to všechno řekly. Tvářila se hrozně dotčeně, jako, kdyby to nikdy neudělala. Ale co mě dostalo! Asi za 30 min za mnou přišla, jestli jí odpustíme! Nebyla jsem z toho nadšená, ale co jsem měla dělat. Od tý doby to „trošku“ zlepšila, ale.. Začala mi být strašně nesympatická. Možná se fakt změnila ona, možná já, ale vůbec mi nesedí ani její osobnost, chování, názory… Skoro se mi neozve. Když jsem nemocná, napíše akorát: „Kdy přijdeš do školy?“ To je všechno. A teď o prázdninách už vůbec. Moje pocity mi prostě říkaj, že už nemůžem bejt kamarádky. Ona dělá kamarádku, ale kamarádka už to pro mě neni…

Nejlepší odpověď
mosoj

A tvoje chování je jaké ? Nemyslí si totéž ona o tobě ?

Další odpovědi
marci1

Jediná rada je : Pokud už necítíš, že jste kamarádky, tak ji oznam, že se s ní už kamarádit nechceš. Kamarádím se jen s tím, komu mohu věřit, kdo mě nepodrazí , komu mohu věřit. 🙂

anonym

Co jí nic neříkat, a prostě se bavit s jinými lidmi?

Nevíteto?

Pokud to opravdu nechceš tak měj alespoň tu slušnost jí to oznámit. Nemyslíš, že jí to bude divný, že se jí najednou straníš? Až jí to řekneš, asi se bude ptát proč, řekni jí to co předtím, ale v klidu a že prostě její kamarádka být nechceš, že nemůžeš.

bolak

A kde je problém? To že ty seš její kamarádka přece ještě nemusí znamenat že ona bude tou tvojí. Chovej se k ní jak uznáš za vhodné a je to vyřešené, pokud jí to nebude dělat problém, oukej, pokud jí to bude dělat problém, přestane tě vyhledávat sama. Podle mě není nutné ji nějak veřejně vyhlásit kopačky, takhle alespoň budeš mít jistotu, že se ti nebude nijak mstít, a vaše odloučení pak bude vlastně považovat za tvou chybu, resp. tvé změny v chování budou viníkem, a třeba se jednou u tebe něco změní, nebo u ní, a opět k sobě najdete cestu, a budete si říkat „jé, to jsme tenkrát byly krávy..“, protože když ji teďkoň řekneš: „hele andreo, seš hnusná, nemám tě ráda a nechci se s tebou už bavit“ (jakýmikoliv slovy), tak už to pak těžko vezmeš zpět, navíc riskuješ že se ti bude mstít a stanou se z vás úhlavní nepřátelé, nebo že se z toho nevyhrabe a ještě si kvůli tomu něco udělá..

Šidlo

hm, buď má osobné problémy alebo je bezcharakterná, alebo má zlú/chorrú povahu.......­.každopádne, je veľmi nepravdepodobné, že sa zlepší, avšak je takmer isté, že :

  • ak od vás stále niečo brala a nič nedávala, že to bude robiť naďalej
  • ak má radšej koníčky/frajera ako vás, bude to tak aj naďalej
  • ak má extrémne názory a aj sa podľa nich chová, kvôli vám sa nezmení

podľa jej reakcie to tipujem na bezcharkternosť/ chorú povahu......to sa asi naozaj nezmení.....nájdite si inú spoločnosť

ptáč

Problém bude v tobě, to je pomlouvání, všetečné rozebírání, cituji: ‚Jednou už jsme byly prostě hodně naštvaný, a tak jsme jí to všechno řekly.‘ Jistě bys netoužila po kamarádce, která tě bude rozebírat se třetí osobou. Chytni se za nos a buď normální, nebo zůstaneš sama klevetit se sousedkami.