BloomBloomix

Jak říct kamarádce aby se změnila??

Poradte moje kamaradka je tak trochu špindira má bedary mastné vlasy žluté zuby…Je to dobrá kamarádka ale trochu mi to vadí jak ji to mám nějak slušně říct ??

Nejlepší odpověď
ReHu

Akné – beďary má dříve či později každý v tvém věku.
Někomu se vlasy mastí více. Mé kadeřnici také. Musí si vlasy mýt každý den nebi i odpoledne, když potřebuje jít na nějakou akci.
Žluté zuby? Opatrně, mezi řečí se optej, jak často si je čistí. Třeba že jsi četla o tom, jak často si je kdo čistí.
Možná jí neříkej, aby se změnila, ale co ti trochu vadí. a třeba se o tom začnete bavit. Ale opravdu opatrně. Nikdo to neslyší rád a je lehké sklouznou do nepříjemné debaty co vadí tomu a co zase tomu druhému.
Zkus kamarádku brát takovou, jaká je. Se vším všudy.
Snad se jen trochu pobavit o tom, co by jí nebo vám třeba mohlo za čas vadit na vašich klucích.To samé by mohlo vadit i jim na vás (na ní). Když budeš mluvit o vás a ne jen o ní, lépe kritiku přijme.

Další odpovědi
ivzez

Máš doboru kamarádku, která tě určitě bere takovou, jaká jsi.
Co kdyby ses zamyslela nad svým přístupem k ní?
Chceč-li být dobrá kamarádka, ber ji takovou, jaká je.

Nemyslím si, že by tvoje kamarádka byla nějaká špindíra.
Může mít zdravotní problémy, o kterých se nechce svěřovat,
a které se mohou projevovat, jak popisuješ.

Budeš-li se pokoušet kamarádku „změnit“,
můžeš se jí nepříjemně dotknout.

Šidlo

  1. páchne? často?
  2. má špinavé nechty?

ak áno, to by mohol byť problém.....ono, v puberte je mastná pleť, teda aj vlasy a akné často doslova neriešiteľný problém (kopa rodičov odmieta vziať dieťa ku kožnému)…ono, mne sa často podarilo ,,vypiglovať tvár kozmetikou" a do 12 hodín bola moja pleť v otrasnom stave ako tri dni neumytá

a žlté zuby, ak nie sú zababrané od jedla, sú prirozdené pre mnohých ľudí a dokonca zdravé…pirozdene biele zuby aj vybielené sa ľahšie kazia

teda, ak kamarátka nepáchne, nemá špinavé nechty, zuby od jedla a špinavé oblečenie…radšej to neriešte…

ak áno, hm, začnite sa s ňou baviť o kozmetike…to by mohlo pomôcť