Jak říci pojem insolvenční správce jednodušeji?

Dobrý večer,
chci se zeptat, jak byste tuhle „definici“ řekli tak, aby to bylo srozumitelné, nějak tomu nerozumím a nerad se učím věci, které neumím vysvětlit. Děkuji
Insolvenční správce – cílem vy měla být maximalizace výtěžku zpeněžení konkurzní podstaty tak, aby byly v co největší míře uspokojeny pohledávky všech věřitelů.

Odpovědi
Emefej

Je to člověk, který má za úkol co nejvýhodněji prodat majetek dlužníka, tak aby došlo k uspokojení věřitelů.

Pepa25

Zjednodušeně je to člověk, většinou advokát nebo ekonom, který byl určený soudem, aby v průběhu insolvence jednal za dlužníka tak, aby věřitelé dostali zpět co nejvíce svých peněz.

STRUCTOR

On insolvenční správce nemá za úkol jen vytěžit konkurzní podstatu, to až v případě řešení úpadku konkurzem, ale těch způsobů řešení může být více, např oddlužení nebo restrukturalizace…, a tedy ten název asi nelze nějak nahradit aby tím neutrpěla podstata věci. Nezbývá než se s názvem smířit, eventuálně se s ním podrobně seznámit. 🙂

marci1

„Insolvenční správce je jeden z procesních subjektů insolvenčního řízení. Hlavními činnostmi insolvenčního správce je nakládání s majetkovou podstatou dlužníka a v případě konkursu odpovědnost za zpeněžení majetku, řešení insolvenčních a dalších sporů, ve kterých se jedná ze strany dlužníka. Cílem činností insolvenčního správce je maximalizovat uspokojení pohledávek věřitelů.“ 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/In­solven%C4%8Dn%C­3%AD_spr%C3%A1vce