Hesy

Jak říci, aby mi v mailové komunikaci nevykali?

Zdravím.
Něco vyřizuji přes internet a přišla mi zpráva, kde mne oslovují „paní“ a vykají mi. Nějak nevím, jak napsat, že mi nemusí říkat „paní“ a tak. (Je mi 16 let)
Nějaké nápady? (:

Odpovědi
led

V úradnom styku sa používa rovnaké oslovovanie aj na internete ako v papierovom styku. Práve považujem za neslušnosť, deje sa to hlavne v reklamách, aby mi tykali, keď som k tomu nedala zvolenie, ani sme spolu kačičky nenaháňali a prvé bity do Bytov nevkladali v počítačovom programe… (Byt=8 bit)
Držiteľ občianského preukazu má právo na vykanie.

ivzez

Vykání není podstatné, důležité je to,
čeho se elektronická korespondence týká.

ZaměřTE se na obsah a neřešTE tykání.

Drap

Je to zbytečné. To neřeš.