Deli

Jak řešíte zamrzající vodu v psí misce?

Blíží se zima, mrazy – a už teď má naše Bára ráno v misce s vodou ledový škraloup. Začíná nám tedy období čím dál častější výměny ledu za vodu v její misce.
Máte na to nějaký fígl?
Jak to děláte s Vaším pejskem – je-li celoročně venku?
A škodí pejskovi, když ráno odjedu, vrátím se odpoledne – mezitím mu voda samozřejmě zmrzne a on má několik hodin v misce jen led?

(V létě máme na zahradě vždy 2–3 misky různě rozmístěné, takže se nemůže stát, že pes zůstane bez vody, i kdyby jednu dopil a druhou si nedopatřením vylil… Ale co v zimě?)
Doplňuji:
Teda Fridex jsem fakt nezkoušela a jelikož našeho pejska milujeme, tak ani zkoušet nebudu!
Manžel je kutil, tak vymýšlí malou topnou spirálu na 12 V, která by byla pod dnem kastrolu s vodou, a která by se třeba po hodině na pár minut spustila – dle potřeby a teploty.
Jen jsem myslela, zda nemáte nějaké podobné vychytávky…?

Nejlepší odpověď
Drap

Neni s tím problém, pes se rychle přizpůsobí. Dal jsem mu teplou, nebo vlažnou vodu ráno, a potom až jsem přišel z práce. Při velkých mrazech potom měnil třeba i několikrát za odpoledne, potom zase pozdě večer a ráno. Dobré je dát misku někam do závětří, kde nezamrzne tak rychle.V zimním období je i spotřeba vody u psa podstatně nižší.

Další odpovědi
Alesh

Zkoušela 's Fridex? 🙂

Tak kromě umístění misky do místa, kde nemrzne či nalití teplé vody, kdy ten proces zamrznutí malinko oddálíš, asi mnoho šancí není, tak aby ta voda zůstala pitná (bez příměsí).

Však to byl vtip, ne? 😉
Jinak na topnou spirálu bacha, má to dvě rizika:

  1. elektrický úraz, pokud by to začalo probíjet, ať už z jakéhokoli důvodu
  2. pes narozdíl od kočky či člověka se spálí o horké, čili bacha na regulaci, když se po*ere, může to dopadnout ošklivě.

anonym

Doplnil bych tvou otázku zdali ještě dávat ven do misky vodu pro ptáky? Přes rok tam běžně přilétají všelijací. Holubi, sýkorky se tam i koupaly, pak tu vodu vypily, a jiné ptactvo které se nepředstavilo. Za oknem byl rámus. Za den vypili 3/4 litru. Teď se to ovšem změnilo. Ráno je ještě mráz a ti budou potřebovat něco jiného než jen led. Tak mají žízeň i v zimě nebo nemají?
Tu pejsčí misku bych vyřešil. Použil bych k tomu nepotřebnou nabíječku mob.tel., propojil delší smyčkou – teď nevím přesně – 2 m x 0,8 mm pod misku která by měla být izolovaná od země. Nebo se poohlédnout po okolí kde nebývá sníh, kde nemrzne.

anonym

Na zimu davam vodu ne do misky , ale do plechoveho kyble. Kazdy den syn kontroluje , ma to na starosti.
Venku mame ale i zahradni jezirko , kteremu trva dele nez zamrzne , tak pije tam.
Trik na to ale jinak neni. Musi se denne sledovat. -iv-

Dominno

já mám misku doma, takže mráz řešit nemusím, konkrétně používám tady tuto https://www.hap­pytails.cz/po­mucky-a-prislusenstvi/miska-plastova-0-30l

Deli

Czechrapsind – ten nápad s nabíječkou vypadá zajímavě, přednesu doma, neb sama jsem skončila někde u té výměny žárovek (u některých svítidel dokonce před tou výměnou…) 🙂

Jinak – popálení psa by asi nehrozilo, manžel mínil použít starý vyhřívaný potah na sedačku do auta, tedy jeho část – no a ten fakt maximálně hřeje, ale nepálí. A při občasném zapínání by jen udržoval vodu nezamrzající, neohřával by ji na teplou.

anonym

Ok. Věřím tomu.