Sevo

Jak řešit, že mě nemoc poškozuje rozdílem mezi nemocenskou a normální výplatou, ale přibývající práce na mě stejně čeká

Jsem zaměstnanec. Dělám vysoce specializovanou činnost. Když onemocním, nemá mě kdo zastoupit, takže práce čeká, až se uzdravím. Jenže rozdíl mezi nemocenskou a platem mi nikdo nevrátí, i když mi práce během nemoci stále naskakuje. Nevyplatí se mi tedy marodit, ale někdy prostě marodit musím.
Dá se to nějak řešit?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud je práce i dobře hodnocená, tak jedině výběrem dovolené. Domnívám se, že zaměstnavatel na to přistoupí.

GM

Dovolená slouží k odpočinku, nikoliv k marodění, nehledě k tomu, že i během vybírané dovolené se práce nahromadí.