L_85

Jak řešit situaci, kdy si někdo na můj kradený a řádně odhlášený OP cca po roce nechal napsat pokutu od DPP ???

Samozřejmě lze dokázat, že v den udělení pokuty již můj kradený OP nebyl platný.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pořádně si schovat protokol o nahlášení krádeže OP, policie ho skartuje za 5 let, ale vymáhací doba pokuty je 10 let:-((( Vlastní zkušenost:-((( Doklad o krádeži jsme nakonec našli na půdě a když jsem ho předložila DP, pokutu zrušil.

Někdo řekne podat trestní oznámení, já ho podala, policie odložila, takže ztráta času:-(((