Jak řešit situaci exekuce na bankovním účtě, kde je povolený konokorent?

Mám exekuci na účtě České spořitelny, kde mám povolený kontokorent ve výši 12 000 Kč, který musím jednou za rok vyrovnat do plusu. Bohužel teď když tak učiním, banka nemůže s penězi nijak nakládat, dokonce si ani brát nějaké úroky. Zajímalo by mě, je-li možné, aby si exekutor tyto peníze bral a tak mě nepřímo či přímo znemožnil uhradit dluh. Banka tvrdí, že s tím nemůžou nic dělat. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
Tabula rasa

Na účtě máte exekuční blokaci a další služby banky dočasně odpadají, dokud nebude blokace vyrovnaná, nebo se ji nezbavíte jiným zákoným způsobem.

Zdroj: business.center.cz