Avatar uživatele
Jamajka

Jak řešit problémového ponyho?

Ve stájích máme valáška shetlanda. Bude mu už 18 let. Ještě asi před rokem to byl poslušný poník vhodný k dětem. Jednou, ze dne na den, se s ním ale málem nedalo nijak pracovat. Např. když ho lonžuji, v okamžiku se proti mne rozběhne, vyskočí, povalí mě a zakousne se. Jako by se z něho najednou stal pes. Nebo když ho vedu s malým dítětem v sedle, prostě padne na zem a začne se válet. Od té doby, co se to dokonce opakovalo na něm děti nejezdí. Takové problémy máme v jednom kuse. Kdykoliv má poník možnost, kousne. Při čištění a sedlání dokonce kope. Když jsem mu naposled zvedala nohu, abych mu mohla vyčistit kopyto, začal se mi vzpínat na zadní. Prosím o jakoukoli radu. Předem děkuji.
Ještě bych dodala, že se s ním pracuje pravidelně. Jugar: Bohužel nesouhlasím. Ne každý pony je zákeřný a takto nekomunikativní. Záleží hlavně na tom, jak se se zvířetem zachází :).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kapka před 3181 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Primárně by jej měl důkladně prohlídnout veterinář – nějakou příčinu ´zblbnutí´ toho koně má.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

V tomhle věku bych to tipovala, že ho něco bolí, když říkáš, že před tím byl bezproblémový a ani prostředí, lidé a pravděpodobně ani práce s ním se nezměnila.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Poníci nejsou vůbec pro děcka vhodní,jsou to zabedněnci,to raděj normálního koníka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

http://www.rou­ming.cz/roumin­gShow.php?file=ti­umen.jpg

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Šidlo

fúha, toto je fakt pre vterinára

ale , kone a poníky sú ,,slušné" povahy......nie je proste už vyčerpaný zo všetkých ľudí naokolo? ako taký starý učiteľ so zničenými nervami? nie je osamelý? nežiarli? nemáte nové zvieratá, ktoré naňho zle reagujú?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kapka

Jugare, jak kterej poník. Jsou i kroužky pro tříletý děti, kde pracují s poníkama. A poslouchají ty prťouse na slovo.

před 3182 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek