Hakunamatata

Jak řešit osamělost u asocialniho člověka?

Co ma dělat člověk, který nemá rád lidi a přesto se cítí osamělý?
Doplňuji:
Jedná se přesně o člověka, kterého MK44 nazývá jako agresivní extrovert, sobec.

Zvířata jsou téměř vyloučena, jak z důvodu prostorových, tak i na základě vztahu k nim.

Psycholog/psychiatr krom hodně peněz nestál za nic.

Nejlepší odpověď
beer

Poradit se s lékařem – pravděpodobně doporučí psychologa, možná i psychiatra. Záleží na jeho odborném názoru..
Doplňuji:
Řekl bych totiž, že je potřeba začít s léčbou asociaálnosti.
Jako laik se totiž obávám, že pokud budeš řešit třeba pomocí zvířecích partnerů pouze osamělost, bude se asociálnost jen prohlubovat..

Další odpovědi
www

Člověk se cítí osamělý většinou právě proto, že nemá rád lidi.
Také bych doporučil odborníka 😉
Doplňuji:
Jaké peníze? Pokud praktický lékař napíše žádost o odborné vyšetření, nestojí to nic. Lékařům musí pacient věřit a hlavně postupovat podle jejich pokynů. V tom případě je léčba účinná.
Jestliže bude pacient ale nesmyslně neustále studovat internet a hledat laické rady, tím neustále nacházet jiné a další svoje příznaky, zpochybňovat lékařská vyšetření a verdikty, pak to skutečně NEJDE.
Takto postupují hypochodři a ti bez výše uvedeného svůj problém jen zvětšují !

MK44

Ono taky záleží na tom, co myslíte slovem asociální – tj. v základě ne-společenský.
Jde-li o člověka, který je společensky plachý, citlivý, introvertní, seznamte ho s podobně založenými lidmi. Je-li obklopen osobami, které si zde dovolím označit jako agresivně extrovertní, může mu jejich povrchnost, ukecanost, snadnost s jakou lžou a sobecká samozřejmost, s níž prosazují svůj způsob chování jako obecnou normu, lézt na nervy. Obdobně u člověka s nějakou traumatizující zkušeností, tj. když „nemá rád lidi“, protože mu nějací ublížili. Společnost zvířete může prospět, napřed ale ověřte, že má ke zvířatům dobrý vztah a rovněž odpovídající bytové podmínky a finance.
Máte-li na mysli člověka asociálního ve smyslu nebezpečnosti vůči svému okolí (alkoholismus, drogy, shromažďování odpadu, šíření infekce, bezdůvodné slovní či fyzické napadání a podobné „psychopatické“ jednání), bude to případ pro sociálku a s ní spolupracující lékařské odborníky. Takovému bych zvíře nesvěřoval a naopak si dával pozor, abych sám nepřišel „k úhoně“.

anonym

V tomto případě platí: pes = nejlepší přítel člověka. Jenom podotýkám, že nemusí jít vždy právě o psa.

užii

pes nebo kocka :)

huxa

Jestliže je mladý, nic nedělat, třeba si s někým padne do oka a spřátelí se. Jestliže starší, tak jen podpořit tuto věc a vodit ho mezi lidi s kterýma by si mohl rozumět.
Osobně třeba nesnáším lidi, ale do autoškoly jsem chodil strašně rád, protože jsem měl rád učitele ve kterém jsem našel zalíbení po první hodině :)

www

Opět vlastní diagnóza, nebo jen jakási provokace?
Obojí je špatně.