Jak řešit odškodnění při vytopení bytu?

Sousedi dělají rekonstrukci bytu a přes noc jim praskla nějaká trubka, čehož si nevšimli,a nad ránem mi začala ze stropu kapat voda…celý strop je nasáklý vodou (0,5 metrové stropy) – sousedi nejsou pojištění, my taky ne, a policie toto ze zákona neřeší.Jak můžu na sousedy,aby mi alespoň uhradili škodu,pokud to nepůjde domluvou?Mám nějakou šanci, jak na ně?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud nebude možná domluva, tak jediná možnost je občanskoprávní cestou. Pokud rekonstrukci u sousedů provádí firma, a ta zavinila toto poškozeení, tak by se náhrada škody měla hradit z jejich pojistky./pokud nejsou pojištěni, tak uhradit z vlastních prostředků

Další odpovědi
Děda Louda

Pojištění může pomoci, nezbavuje ale odpovědnosti za způsobenou škodu. Není-li tedy škůdce pojištěn, musíte náhradu požadovat od něj.