MoHe

Jak řešit neschopného vedoucího v příspěvkové organizaci zřizované městem?

Jsem zaměstnancem příspěvkové organizace, se zaměřením na relaxaci a sportovní využití obyvatel města, jejímž zřizovatelem je město. Vedoucí sportovního střediska „vyhrál“ konkurz na ono místo za velkého přispění jednoho z radních, aniž by splnoval profesní či lidské (organizační schopnosti, schopnost komunikovat se zaměstnanci, s lidmi jako klienty) požadavky. Za stejné podpory byl jmenován ředitel organizace, který velice podobným způsobem jmenoval svého náměstka. I když poslední dva zmiňovaní splňují alespoň minimální požadavky na své zařazení. Ovšem všichni 4, radní, ředitel, náměstek, vedoucí, jsou přátelé a bývalí kolegové.
Jedná se o vedoucího sportovního střediska. Na základě nekvalifikovaných a neprofesionálních rozhodnutí jsou služby organizace velmi nekvalitní. Pracovní prostředí zaměstnanců se den ze dne také zhoršuje. Na nastalou situaci jsme reagovali založením odborů, odboráři byli „potrestáni“ převedením na jinou práci, či se s nimi vede soudní spor.Vše velmi čistě, aby se nemohlo jednat o diskriminační jednání ze strany zaměstnavatele. Na jednání vedoucího střediska jsme upozornili ředitele organizace a otevřeným dopisem starostu města (zřizovatele). Starosta města postoupil otevřený dopis radnímu, který má naši organizaci ve své působnosti. Shodou okolností je to i radní, který dopomohl vedoucímu „vyhrát“ konkurz. Celá situace byla elegantně „zametena“ pod koberec. Mohli byste mi prosím poradit, na které organizace se obrátit? Máme svou práci rádi a není nám jedno, že zařízení, které je provozováno z daní obyvatelstva, je řízeno člověkem, který tomu vůbec nerozumí.

Nejlepší odpověď
jáára

Dejte mu deku, třeba pak bude i zdravit.

Další odpovědi
ivzez

Starostovi napište stížnost na to, jak (ne)byla vyřešena předchozí stížnost,
případně se rovnou obraťte na okres či kraj.

Převedení na jinou práci je možné pouze se souhlasem zaměstnance,
např, uzavřením dodatku k pracovní smlouvě. Jestli zaměstnavatel postupoval
jinak, obraťte se na inspektorát práce ( http://www.suip.cz ).

arygnoc

VY ste radový zamestnanec – do vašej kompetencie nenáleží posudzovať, či váš nadriadený koná ne/profesionálne či ne/kvalifikovane.

môžete sa maximálne obrátiť na políciu pre podozrenie z korupcie („Ovšem všichni 4, radní, ředitel, náměstek, vedoucí, jsou přátelé a bývalí kolegové.“), ale to riskujete žalobu pre krivé obvinenie – svoje tvrdenie totiž budete musieť dokázať.

prípadne sa môžete obrátiť na kontrolný orgán organizácie, čo je zvyčajne obecná rada.

😉

lexx

houno, von zůstane ve funkci a Ty na pracáku, je to borděl jako prase ale nic nenaděláš…

Dochy

Arygnoc: Nemyslím, že by své tvrzení museli prokázat. Při „důvodném podezření“ na trestný čin má občan ohlašovací povinnost, nemá povinnost ani prostředky k tomu trestný čin dokazovat. To už je na policii a státním zástupci (tuším). Stejně tak v tomto případě ani neriskuje křivé obvinění. Sdělí podezření, policii jej prověří.
Něco jiného by bylo, pokud by své (nepodložené) podezření ventiloval v novinách apod.