manman

Jak řešit, když manželka plánuje moji vraždu?

Jsem v rozvodovém řízení s manželkou, utekla s narkomanem. Máme 8 let syna v týdenní střídavé péči. Nedávno popsal jak maminka se svým přítelem plánují vraždu moji a mojí přítelkyně. Detailně. V bytě jsme našli nastražené drogy. Podal jsem trestní oznámení. Jediný svědek je moje přítelkyně. Mám šanci? Syn tom nechce už mluvit
Doplňuji:
Také to nepodceňuji, se zbraněmi umím, ale jde o syna a také o mé okolí. Zkažená krev od ledna ve stříkačce plus ampule s drogama na místě kam se v kuchyni dostane i mimino mohlo zabít několik dětí co k nám chodí. A maželka o tom věděla riskovala život syna, jen aby se mi pomstila, že jsem se svedl postarat o syna a všechno i bez ní. A že moji přítelkyni má radši než ji. Nic hezkého, ale feťáci svedou všechno.

Nejlepší odpověď
kropitko

napsala jsem vám něco do diskuze,nevím,jes­tli jste si to přečetl.

Další odpovědi
standa

Je strašně složitý vám tady od ´stolu´ radit…, ale já bych takovéto případy nepodceňoval a „věc“ oznámil na Policii…

Trestní zákoník:

§ 140 Vražda
(4) Příprava je trestná.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/cast2h1d1­.aspx

Wareg

Policie, odstěhování se někam, kde Vás přítelkyně s jejím novým partnerem nenajde a vyčkávat. Možná si pořídit i zbraň, třeba jen plynovou pistoli, která se dá legálně koupit na sebeobranu. Nikomu tím sice neublížíte, ale do hlavně namířené pistole nikdo hledět nebude, aby zjišťoval, jestli je pravá nebo ne.

HOMER

Rozumím tomu dobře,že vaše manželka tu stříkačku u vás nechala,než utekla?Nebo snad byla u vás a ty drogy tam nastražila později?A jestli ano,tak to se vás pokouší zabít nastraženou drogou,je to tak?Přece musí vědět,že si žádné pilule nevezmete a že by něčím takovým ohrozila jen dítě.Jestli to tam opravdu nastražila,vypadá to spíš,podle toho co píšete,že se pokouší zabít to dítě.
Stando,nevím jestli sis všiml,ale manman už podal trestní ozámení.

roxy52

Když to ohlásíte na polici,tak to budou řešit,až se něco stane.Potom budou dumat,kde udělali chybu.

anonym

… sanci prezit tento zivotni karambol a rozvod, nebo sanci na odvetu za ty parohy ?

to prvni i to druhe predstavuje vyznamne odlisny takticky pristup k veci … primlouval bych se to druhe kazdopadne vynechat.

allayne

Panebože chlape! na co čekáte? okamžitě na policii…

kropitko

Neumím vám poradit,jen bych Vám doporučila,podat k soudu návrh na úpravu styku k nezletilému,není normální,aby vaše dítě vyrůstalo s narkomanem. Zajděte za sociální pracovnicí,vyličte jí,co a jak,podejte si návrh k soudu. Zaráží mě,že to ještě neřešíte…

manman

Hezký večer. To už řeším dost dlouho. Nikoho to nezajímá, sociálku už vůbec ne, manželka je skvělá herečka. Policie to předala magistrátu a dál prý nic nemohou, nepomohli mi ani na kriminálce. Nemůžu vlastně nic. Otcové to mají někdy těžké, ale syna neobětuju. Bude to dřina, sle udělám co budu moci.

kropitko

Návrh na svěření syna do své péče jste k soudu podal?? Otcové to zase tak těžké nemají,bývalému na to,aby získal dceru do péče stačilo to,že jsem v té době bydlela v podnájmu a neměla jsem stálou práci.

manman

No tak to jsem si u nás nevšiml. Ale doufám v dobrý konec.

HOMER

…to je pravda,to se o syna nebojíte?

manman

Ano, bohužel, ale nikdo mi nepomůže. A bojím se a nejen o syna. Ty drogy tam dala v lednu před prvním kolem soudu péče o dítě, to jsem ji ještě pustil do bytu, tohle by mě nenapadlo. Taky mi vyhrožovala, že mě dostane. Ale nemohla tušit, že za pár dní tam už nebudu sám. Myslím že není normální, syna vloni opustila a když šla kolem něj do hospody kde pracuje, neexistoval pro ni. Žil jsem s ní 12 let, nemohla pracovat, postaral jsem se o všechno. A pak sám.

kropitko

Musíte soudu dodat nějaké důkazy

manman

Jen svědectví mojí přítelkyně o konkrétních věcech. Teď musím končit, musím uložit syna. Hezký večer všem.

kropitko

Bude se vám hodit,jak svědectví přítelkyně,tak třeba přátel,známých,sou­sedů,učitelů ze školy a úplně v nejhorším případě svědectví syna. Syna vyslechne soudem určený psycholog a u soudu podá svědectví,co je pro syna lepší. Přeji,ať Vám vše dobře dopadne.
P.S a co svědectví o tom,že její přítel je narkoman,nemá nějaký záznam? Nebo co soukromé očko? Třeba jak si kupuje její přítel drogy,apod,zkuste něco vymyslet,kvůli synovi.

manman

Vymyslel jsem, ale jako poslední řešení. Záznam má, 2× byl ve vězení, je o dvacet let starší než ona (31), známý místní pobuda. Nechápu to, měli jsme hezký život, ale práce v té knajpě ji prostě totálně změnila. Sousedé a ostatní po té době co to trvá už od toho dávají ruce pryč. Syn už nic nepoví, byl rád, že je to venku. Taky popsal, jak si strejda píchá v koupelně do žíly a pak ho nosí za nohy hlavou dolů… Ale jsem v situaci, že cokoli udělám, bude špatné pro mě, tak to držím v klidu, brzo se rozhodne. Kluk chce být u mně. Nouzové řešení mám.

kropitko

Budu držet palce. Jen tak mimochodem,možná by se Vám vyplatil nějaký právník. Já bych to viděla na předběžné opatření. To udělá soud v případě,že je to vzájmu dítěte,musel by jste soudce přesvědčit,že je to pro syna to nejlepší,v tom by Vám pomohl ten psycholog.

manman

Ano, ale ten bude na střídání 14 a 21.6 a přijde mi to na po telefonu trochu nepříjemnou starší ženu. Snad se pletu. Nechal jsem si udělat nezávislou psychologickou zprávu, abych věděl do čeho jdu. Špatně na tom nejsem. Kromě toho, že mě ztráta rodiny kvůli hospodským rozmarům docela rozhodila. Nikomu tohle nepřeju, ale jsou na tom lidé určitě i hůř. Udržel jsem si lásku syna a mé přítelkyni říká mámo. Tak i pozitivní věci, že…