sofi

Jak řešit cestu služebním vozidlem,když ze společnosti odjíždí před začátkem pracovní doby?

Cesta na výkon práce trvá cca 2 hod. tam a 2 hod. zpět. Započítává se cesta do přesčasových hodin, když ve smlouvě mají zakotveno „všechny stavby v rozsahu působnosti společnosti“?

Nejlepší odpověď
baghira

V zásadě ne. Pokud jedeš do práce dvě hodiny vlakem, autobusem, tramvají nebo autem (lhostejno zda vlastním nebo služebním), cesta do práce se ti do pracovní doby nezapočítává. Započítávala by se řidiči, pokud by řízení a doprava zaměstnanců bylo jeho pracovní náplní.

Na druhou stranu, když přijdeš do práce v místě A, a zahájíš přesun do pobočky v B, tak už jedeš v pracovní době (ta začala běžet tvým příchodem do práce).

Další odpovědi
Drap

To záleží na dohodě s firmou. Cesta do práce a z práce se do odpracovaných hodin nezapočítává.