Jak řeší obce zabezpečení požární ochrany, když nemají hasiče a zákon jim to ukládá?

Některé obce mají přímo HZS ČR, jiné zřizují SDH jako organizační složku, jinde mají aspoň SH ČMS, ČHJ, MHJ a některé žádné hasiče.
HZS ČR – Hasičský záchranný sbor ČR
SDH – Sbor dobrovolných hasičů
SH ČMS – Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska
ČHJ – Česká hasičská jednota
MHJ – Moravská hasičská jednota

Nejlepší odpověď
baghira

Při zabezpečování požární ochrany na území obce je možno, kromě zřízení vlastní jednotky PO, sdružovat prostředky a zřídit společnou jednotku PO. Společnou jednotku požární ochrany mohou dvě nebo více obcí zřídit na základě smlouvy o sdružení § 69a zákona 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění pozdějších předpisů. Zřizování společných jednotek požární ochrany schvaluje Hasičský záchranný sbor kraje.