ladka

Jak reagovat na úřad práce

Syn odešel ze zaměstnání jelikož nebyl spokojený s pracovními podmínkami.Ted je v evidenci PÚ ,ale jeho bývalý zaměstnavatel nemá lidi a má požadavek na ÚP a chce ho nazpátek.Může syn tohoto bývalého zaměstnavatele odmítnout aniž by ho za to PÚ nějak postihl?
Doplňuji:
Děkuji za odpověď.Jak ,ale prokázat to ,že jim zaměstnavatel strhává peníze a to velké částky tisícové za to ,že třeba nepřijde o víkendu do práce.Nedělá v nepřetržitým provoze je u soukromého podnikatele a ve smlouvě má 40h týdně,kterou si splní?

Nejlepší odpověď
Lencis

Těžko říci jestli je to správné nebo není, ale pravda je ta, že pokud jste uchazečem o zaměstnání a ÚP vám nabídne práci formou závazné nabídky a jsou splněny všechny předpoklady k přijetí (zaměstnavatel má zájem a pracovní místo je odpovídající, byť jen papírově) je odmítnutí této nabídky důvodem k vyřazení z evidence uchazečů. Nicméně dnes už se dá snad všude domluvit, na většině ÚP už se ani nedávají závazné nabídky (tedy nedostane do ruky papírek, který musí zaměstnavatel podepsat a vypsat důvod proč vás nechce nebo naopak potvrdit, že vás přijme). Většina pracáků už funguje čistě jako zprostředkovatel nabídek. Zkuste situaci vysvětlit přímo paní na pracáku (to ona rozhoduje kteoru práci ano a kterou ne. Pokud máte smůlu na úřednici bez pochopení, pak několik možností.

  • zkusit jít za přímou nadřízenou této úřednice a ve slušnosti se zkusit domluvit tam.
  • mužete se zajímat o nějaký rekvalifikační kurz, tím by se nabídka práce pozastavila.
  • V nejhorším případě ať jde syn na neschopenku (v PN ho nemůžou vyhodit) a během té doby si hold musí něco najít sám)

Obávám se, že praktiky bývalého zaměstnavatele jen tak neprokážete ☹

Další odpovědi
Dandi

Pokud byl pouze nespokojený a jeho bývalý zaměstnavatel dodržuje všechny státem stanovené podmínky, tak boužel odmítnout nemůže.

Attack-design

jedině si o tom na férovku promluvit s paní na úřadě, pokud bude rozumná nepošle ho tam, pokud ano a vy odmítnete tak vás vyřadí z evidence