Hlada

Jak reagovat na nevyžádanou zásilku?

Dostal jsem od nakladatelství UMÚN s.r.o. zásilku pohlednic malovaných postiženými umělci spolu se složenkou a doporučením zaplatit 96 Kč. Zásilku nepožadují vrátit. Obchodní strategie je zřejmá. Co byste se zásilkou udělali vy?

Nejlepší odpověď
Drap

Nereagoval/a bych.

Hodil bych to do koše. Bohužel postižené děti z 96 Kč dostanou minimum, nebo vůbec nic.Lepší je pokud chci něco dát, darovat konkrétní osobě, nebo konkrétnímu zařízení.

Další odpovědi
mojitek

Nereagoval/a bych.

nereagoval bych,zásilku nejste povinen kamkoliv posílat zpět. Kamarádka kdysi prodávala sadu vánočních pohlednic podomním prodejem pro jakousi firmu s tím,že ---to vyráběli postižení a že výdělek bude pro postižené atd atd. Pak se ale dozvěděla,že postiženým z prodeje jde jen nějaký mizivý procento… sekla s tím ,prostě podvod jak pr..se

huxa

Nereagoval/a bych.

Doplňuji:
Už se mi toto i stalo. Vykašlal jsem se na ně, pohlednice vyhodil (nepotřebuji je na nic). Posílat zbytečně pro nic za nic peníze cizím lidem, to určitě.

brillant

Nereagoval/a bych.

anonym

Nereagoval/a bych.

´Otravy´ nemám rád.

marci1

Nereagoval/a bych.

Doplňuji:
Není to od nich vůbec hezké, že nás tak citově vydírají. Je to nevyžádaná zásilka, nereagovala bych. Přispívám na podobné účely jinak. ☹

GM

Nereagoval/a bych.

Medulienka

Zaplatil/a bych.

Doplňuji:
Mně osobně by tato jedna zásilka udělala velkou radost, tak bych zaplatila, ale poprosila bych odesílatele o další neposílání. Jinak nápad je to pěkný.

ivzez

Vrátil/a bych zpět.

Doplňuji:
Současně bych vyzvala odesilatele,
aby mou adresu vymazal z databáze,
protože si nepřeji,
aby mne v budoucnu ještě obtěžoval.

anonym

Vrátil/a bych zpět.

Pokud by při zjištění obsahu zásilky nedošlo k porušení obalu a bylo by to možné. V opačném případě bych nereagovala.
Každoročně mi chodí složenky na příspěvky pro postižené děti. Tento přístup organizací se mi nelíbí, také na ně nereaguji. Prostě to beru tak, že to na nás zkoušejí. Pokud uznám, že chci na něco přispět, tak to udělám i bez takovéhoto „nakopávání“.

honza19hk

Nereagoval/a bych.

Doplňuji:
nic, po nějaké době co to bude ležet na poště jim to pošlou zpátky.

zzzzz

Nereagoval/a bych.

pokud sis neobjednal, nemáš povinnost ani vracet. Ale pozor, někdy „šmejdi“ napíšou malým písmem u předchozí objednávky, že požaduješ, aby ti zasílali i další věci. Pokud sis v minulosti od nich nic neobjednal, tak se na ně můžeš vykašlat, pokud objednal, raději jim to vrať na jejich náklady.

Josef 2000

Vrátil/a bych zpět.