fidočoč

Jak působí nerez na čaj?

Jakožto začínající čajař si pokládám otázku nerezu…čaj (myslím opravdový, ne fanning jako třeba Babička Růženka) by měl do styku s kovem přicházet minimálně, ne-li vůbec, ale co takový nerez? Osobně preferuji obyčejnou keramiku a Yixing.

Nejlepší odpověď
mosoj

Preferuj co ti vyhovuje. Diskuse je mimo mísu.
Potravinářská nerez ČSN 17240 se používá všude v potravinářské výrobě.
Není kyselinovzdorná !!! Nikomu to nevadí. Proto si dělám čaj ve skle, nebo v porcelánu.
http://www.ak­fs.cz/akfs/in­dex.php?menu=234

Další odpovědi
Drap

Kvalitní nemagnetický nerez by neměl nijak působit.

lexx

je to tak, ocel nerez potravina (chrom – nikl) DIN 1.4301 ekvivalent naši ČSN 17240
by neměla nikterak jakost nápoje ovlivňovat, jenomže, co Vy víte z jakého plechu to Čong Li v boudě rýžoviště mastí…