Jak působi jed ropuchy na zviře

Kočka chytila ropuchu,a ta vystříkla jed.Je nutná léčba,nebo se to upraví samo?Zatim hodně slintá.

Nejlepší odpověď
alenka901

Bufotenin, jedna z látek vylučovaných ropuchou obrovskou, spadá podle australského práva do stejné skupiny drog jako heroin a marihuana. Může způsobovat mírné halucinace, přetrvávající méně než hodinu.[6] Ropucha obrovská vylučuje bufotenin ve velmi malém množství a ostatní toxiny v relativně velkém množství. Olizování ropuch proto může vyústit ve vážné zdravotní potíže nebo smrt.doporučuji okamžitou návštěvu veterináře

Další odpovědi
Attack-design

radši bych šla hned k doktoroj, pro jistotu