Duvemblejt

Jak působí člověk když přejde do 6 hodinového pásma VPŘED!?

Potřeboval bych to vědět , strejda z Kanady přijel a ještě sem ho neviděl a nestihl zeptat tak sem chtěl vědět dřív. 🙂
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Dan4815

Člověk si musí zvyknout. Trvá i několik dní, než začne pociťovat únavu v pravý čas.

Další odpovědi
anonym

Ja muzu rict za sebe , ze ja nemam problemy tam , ale pri priletu zpet jsem par dni uplne vyrizena. Ale jak to maji oni – to nevim. 🙂

  • iv-

arygnoc

bez problému, adaptuji se cca za den-dva.

chudst

Zalezi, jak moc se chysta na prelet zpet. Pokud bezi normalne z casem kanadskym a pak okamzite prepne do ceskeho rezimu, tak je to mirny sok a par dni trva, nez si zvyknete.

Ja tomu predchazim tim, ze kdyz cestuji, kde je vicehodinovy posun, tak schvalne nespim. Nespim treba v Americe a behem cesty letadlem – nejakych 36 hodin, pak lehnu do postele v CR, poradne se vyspim a voila – jsem prepnut do normalniho rezimu.

suaeda

Z vlastní zkušenosti vím, že letět na východ tj. časově dopředu je podle mě horší, než naopak. Ale za 1–2 dni si člověk zvykne.

led

je to aj otázka zvyku.
Ak máte nepravidelný denný režim, alebo častejšie cestujete, organizmus si zvykne a nemá problémy sa rýchlo prispôsobiť.