talka

Jak působí čaj průduškový?

Hned při pití – na průdušky (tedy nechat déle před polknutím působit?) – nebo postupně v těle.
Na googlu, v kterém pátrám vždy přednostně, jsem to zatím nezjistila.

Nejlepší odpověď
annas

Není správné vypít za jeden den libovolné množství čaje. Je třeba dodržovat návod, pokud koupíte čaj v lékarně či jiné prodejně. .

Jinak k dávkování bylinkář Wojnar uvádí toto:

"Pokud není v návodě nebo v přibalovém letáku stanoveno jinak, pak platí:

Bylinné čaje se užívají minimálně od 2× denně šálek po 1,5 dcl, nejlépe však 3× denně šálek po 1,5 dcl. Při nemocí nebo akutních zdravotních problémech 3 x denně 1,5 dcl. Při prevenci, stačí 2× denně 1,5 dcl.

Dále jsou zvláštni pitné kůry kdy se pije 2 až 4 litry čaje denně a to jen ve výjimečných případech. Takovéto dávkování Vám musí určit odborník. "

http://www.woj­nar.cz/index.ac­tion?textBox=jak_se_­uzivaji_bylin­ne_caje

Jen musíte dávat pozor na množství, i bylinkami je možné se předávkovat, Pokud vás škrábe v krku, je často lepší kloktat – např. VIncentku, existuje i ve spreji. Z vlastní zkušeností vím, že účinnější než čaje jsou sirupy proti kašli. Důležité je také hodně pít, aby tělo to „špatné“ vyplavilo.

Další odpovědi
marci1

Začne působit v těle po vypití čaje. Čím více šálků čaje vypiješ ( dle návodu k použití ), tím se Ti zlepší stav průdušek, dýchání, odkašlávání ap. 🙂
Doplňuji:
Samozřejmě více šálků není myšleno za den, ale během několika dnů, po dobu léčby čajem. 🙂

anonym

Obé.
Pokud jej před polknutím ´poválíš´ v ústech, rychleji se vstřebá sliznicemi (i voda, i alkaloidy).
Samozřejmě se obé vstřebává i v žaludku a střevech.
Působení čaje je dvojí – jednak zvýší zavodnění organismu (zanícené sliznice dýchacích cest se rychle vysušují) a jednak v čaji obsažené alkaloidy působí protizánětlivě, mají i tíšící účinky (omezují reakce organismu na podráždění) a mohou i zvyšovat tvorbu hlenu, který sliznice chrání (či jeho tekutost, takže je snáze vykašláván).