Psychotic

Jak psát z pohledu ženy?

Poraďte amatérskému spisovateli. V mysli se mi zrodil příběh, který vyžaduje ženu jako hlavní postavu a docela by mu seděla ich-forma. Ale mám trochu strach, že ženské duševní pochody nemusím nutně chápat dost dobře na to, abych je popsal realisticky… koneckonců, pokud jde o ženy, sto mužů – sto názorů, že?

Existují v uvažování opačných pohlaví podle vás nějaké významné rozdíly? Nějaká specifika? Nějaká úskalí, na která si mám dát pozor?

A nevzdávejte se tak rychle jako gecco 🙂

Nejlepší odpověď
gecco

Máš-li příběh, přizpůsob postavu příběhu, ne naopak…
😉
A neměj obavy – některé ženské myšlenkové pochody nepochopí žádnej chlap…
😉
_____________­________________________­__
Gecco se nevzdává, gecco ví…
😉

Další odpovědi
anonym

Hlavně je třeba se vžít do ženské role a vyjadřovat se v ženském rodě, neudělat nikdy chybu, nebo by vás cochee a jemu podobní mohly označit za nemorálního podvodníka.

Mě taky obvinili, že prý kdysi jsem se vydávala za chlapa nějakého Čeňka Nozdru, ale teď už jsem starší a mnohem vyspělejší, je to porušení no, přece nejsem poslední žijící nacista, který doufá, že ho neodhalí.

Mimozemšťan

Nech si ten román od ženy napsat, řekni jen jak bys to chtěl.

led

Písať príbeh z pohľadu opačného pohlavia, znamená najprv pochopiť jeho/jej myslenie. Nie je to jednoduché, pozerať na svet očami iného, bez ohľadu na pohlavie. Musíte sa dokázať v mysli odosobniť od svojho vlastného ja a vcítiť do postavy.
Poobzerajte sa okolo seba, sledujte ľudí, ich konanie, ich mentalitu, ich život. Nepozerajte zo svojho pohľadu, ale , skúste precitiť ich ja. Ak pozriete napríklad tunajšie príspevky, skúste pochopiť myslenie ich autorov, ich pohľad (opäť bez ohľadu na pohlavie). Aj ako amatérsky spisovateľ tu dokážete nájsť množstvo charakterov nielen na príbeh, ale na celý knižný seriál.