leporela22

Jak psát speciální znaky na české klávesnici?

Dobrý den chci se zeptat zda nevíte někdo jak se píšou nějaké znaky jako například
# když přepnu na anglickou klávesnici tak to jde ale nechce se mi pořád přepínat je dost mě to zdržuje.
Nějaký s těchto znaků: # {} []

Nejlepší odpověď
Emefej

Drž pravý ALT a zkoušej ostatní klávesy. Nebo se podívej do „Mapy znaků“.

# – ALT+x, { – ALT+b, } – ALT+n, [ – ALT+f, ] -ALT+g atd.

Další odpovědi
brillant

# – levý ALT + 35
[ – levý ALT + 91
] – levý ALT + 93
{ – levý ALT + 123
} – levý ALT + 125

gecco

  1. některé z těchto znaků jsou dostupné přes pravý Alt (vyzkoušej si)
  2. najdi si Ascii tabulku (její znaky napíšeš na numerické klávesnici přes Alt)

😉

Kepler

V příslušenství počítače je i mapa znaků, kde si lze zvolit desítky různých typů písma a v závislosti na typu písma je i nabídka všech možných i nemožných speciálních znaků, jsou jich stovky. Nenašel jsem akorát čínský znak pro „překvapení“.