Avatar uživatele
veronika36

Jak psát rozbor do čtenářského deníku a co všechno by měl čtenářský deník obsahovat?

Pokud možno i pořadí. Co vše napsat do rozboru a to, jestli kniha byla/nebyla zfilmována a jaké jsou uspěchy knihy a něco o autorovi mám psát jak např. autor: Francine Oomen a teď mám napsat něco: Kniha byla zfilmována a co je to něco??? A co vše má čtenářský deník obsahovat?? jak napsat rozbor a co vše do něj patří???

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56 před 3954 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Forma není předepsaná. Záleží na vás.

Samozřejmě autor, název díla, dobré je vydání, především u přeložených děl. Často se starší a novější verze liší.

  1. Źánr, druh, forma
  2. Tématika – hlavní, vedlejší téma atd. – vlastně jakýsi obsah, záleží na vás, zda jen poznámky nebo podrobnosti. U poezie rozbor básně, záleží, zda jde o lyriku, epiku či lyrikoepiku. Drama – podobně jako u prózy
  3. Kompozice – chronologicky, retrospektivně
  4. Jazyk , slovní zásoba, řeč přímá, nepřímá – ich forma, er či du forma, dialog, monolog atd.
  5. Básnické prostředky – především v poezii
  6. Zhodnocení a význam díla, jeho pochopení
  7. Ostatní – světové dílo, překlady, zfilmované – vztah díla k filmu, drama – kde se hrálo či hraje atd.

Snad jsem na nic nezapomněla.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?veronika36 Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek