veronika36

Jak psát rozbor do čtenářského deníku a co všechno by měl čtenářský deník obsahovat?

Pokud možno i pořadí. Co vše napsat do rozboru a to, jestli kniha byla/nebyla zfilmována a jaké jsou uspěchy knihy a něco o autorovi mám psát jak např. autor: Francine Oomen a teď mám napsat něco: Kniha byla zfilmována a co je to něco??? A co vše má čtenářský deník obsahovat?? jak napsat rozbor a co vše do něj patří???

Nejlepší odpověď
annas

Forma není předepsaná. Záleží na vás.

Samozřejmě autor, název díla, dobré je vydání, především u přeložených děl. Často se starší a novější verze liší.

  1. Źánr, druh, forma
  2. Tématika – hlavní, vedlejší téma atd. – vlastně jakýsi obsah, záleží na vás, zda jen poznámky nebo podrobnosti. U poezie rozbor básně, záleží, zda jde o lyriku, epiku či lyrikoepiku. Drama – podobně jako u prózy
  3. Kompozice – chronologicky, retrospektivně
  4. Jazyk , slovní zásoba, řeč přímá, nepřímá – ich forma, er či du forma, dialog, monolog atd.
  5. Básnické prostředky – především v poezii
  6. Zhodnocení a význam díla, jeho pochopení
  7. Ostatní – světové dílo, překlady, zfilmované – vztah díla k filmu, drama – kde se hrálo či hraje atd.

Snad jsem na nic nezapomněla.