erevin

Jak psát podpis?

Ahoj, zajímalo by mě jestli musí být podpis psacím písmem nebo stačí tiskacím?
Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
gecco

Podpis můžeš psát klidně hůlkovým písmem – jen bude snáze napodobitelný…
😉

Další odpovědi
dědapetr

Podpis je většinou psán písmem, které se běžně používá ve státě, kde je text podepsán, v Česku tedy latinkou. Pokud má nějaké písmo, jako právě latinské, více variant (tiskací a psací písmo), je preferována varianta, většinou užívaná v rukopisech (v Česku psací písmo)

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pod­pis

anonym

Od svých 16-ti let píši pouze tiskacím písmem a měl jsem na úřadě problém podepsat se psacím a tedy si myslím, že je dobré mít oba typy podpisů v zásobě.

marci1

„Podpis může být učiněn standardním psacím písmem, tiskacím písmem, písmem Comenia Script nebo jiným (obecně nedefinovaným) stylem písma, podpis může být i nečitelný, vykazuje-li alespoň minimální znaky podpisu (z celkové podoby tahů by mělo být patrné, že se jedná o podpis).“
Podrobněji ve zdroji :

http://www.len­cova.eu/cs/uvod/co­menia_script/co­menia_script_in­fo_skoly/come­nia_script_in­fo_skoly_text

anonym

XXX
Doplňuji:
Čitelně nejlélpe „hůlkou“ a pak vlastnoručně nebo jenom vlastnoručně,záleží na tom co podepisujete a vypisujete,jestli dopis nebo 3D formulář/úřední listinu,kde stvrzujete úpis ďáblu,tam stačí jen otisk palce namočený ve vlastní šťávě.