Bublinnka

Jak psát e-mailovou adresu, psacím nebo tiskacím?

Na papíře? Já píšu tiskacím, ale slyšela jsem že správně se má psát psacím. Jak jí píšete vy?

Nejlepší odpověď
arygnoc

psacím jsem nepsal snad 20 let.
tiskacim, tedy hůlkovým.

Další odpovědi
www

Ono je to dnes už jedno, systém si to přebere 😁

anonym

Do formulářů zásadně hůlkovým, dokonce to tam bývá i mnohdy výslovně uvedeno.
A tím pádem i kdekoliv jinde, protože se zde přebírá úzus počítačového formátu.
V podnikových normách ISO je ještě detailněji definováno jako bezpatkové, např. Ariel cs.
V případě vnitřních auditů se při finálním hodnocení přihlíží i k těmto aspektům.

Alesh

Podle mě je to šumák. Záleží na situaci, třeba jak zrovna v daném formuláři vyplňuji ostatní položky. Pochybuji, že by emailová adresa měla nějakou výjimku.

baghira

Píšu tiskacím všechno. Psacím bych to po sobě nepřečetl ani já sám.

A doufám, že se na všech školách bude učit „comenia script“ a tzv. psací písmo skončí ve stejném propadlišti dějin jako násadky a namáčecí pera.