Jak psát beletrii, tedy beletristické vypravování?

Nejlepší odpověď
annas

Protože moje odpověď by byla poměrně rozsáhlá, přečtěte si, jak byste měl postupovat při psaní slohové práce, tedy i vypravování.

Zdroj: http://www.mo­jecestina.cz/ti­py-a-triky/c2009052707-Tipy-a-triky--Jak-na-slohovku.html

Další odpovědi
fortin

SCÉNÁŘ K FILMU X-FILES

AKTA-X

Mulder: Nechápu jenom to, že byla nalezena 100 metrů od trati.
Scully: Muldere nech toho! S těmi tvými únosy mimozemšťany, s tvými duchy a s tvými nesmysly. Je jasné že ji někdo prostě chtěl ukrást.
Mulder: Že by skočila pod vlak a někdo nebo nějaké zvíře by ji zatáhlo mezi stromy do lesa? To chceš říct?
Scully: Určitě jí někdo pomohl před vlak a pak ji chtěl schovat.
Mulder: Ale jak vysvětlit ty rýhy táhnoucí se od kolejiště až do lesa? A jak potom ten vlak zmizel?
Scully: Doktore Muldere,buď rozumný. Ten vlak přece nemohl pronásledovat mistrovou až do lesa. Chápej to.
Mulder: A co ta ulomená větev támhle nahoře? Odpovídá to výšce vagonu.
Scully: …Nebo lokomotivy..
Mulder: Měl jsem sen, viděl jsem hory v jednom filmu. Vlak pronásledoval vězně. Myslím že ten vlak skutečně pronásledoval mistrovou až v lese a ne na kolejích.
Scully: A přitom zavadil střechou o větev.
Mulder: Ano. Mohla bys prosím udělat pitvu?
Scully: Po kávě.
-
Pitva.
-
Zjistila jsem že zemřela na úraz.
Mulder: Kdo?
Scully: Přece ta mistrová. Prosím tě kde se myšlenkama touláš?
Mulder: Zapomněl jsem. Aha. Zemřela na smrtelný úraz.
Scully: Přesně tak. Byla přejeta.
Mulder: Nenosila klíče na krku?
Scully? Ne, žila sama.
Mulder: A co ta krůta?
Scully: Tu snědla dávno předtím než dostala ty fleky.
Mulder: Možná Scullyová byl ten vlak nebo rychlík nájemný.
Scully: Jako že mu někdo zaplatil…
Mulder: Keš… Nevím.

  • zelené titulky typu psací stroj-

Továrna pro české číňany Moduslink, úterý 12.2.2008 06:31

Mistrová: Pane Toledo vy jste přišel pozdě do práce?
Toledo: Ano, spal jsem dlouho.
Mistrová: Spal jste dlouho?
Toledo: Ano spal.
Mistrová: Tak běžte na první linku!
Toledo: Jo, mám jít tam dozadu.
Mistr: Pane Toledo, pojdte prosím na chvíli za mnou. – Tady máte dopis. To je vytýkací dopis že jste přišel pozdě, neomluvil jste se a ještě jste si dělal z mistrové blázny. Paní Oldlecherová vám tuto skutečnost vytkla a vy jste reagoval posměšně. Za další jste porušil pracovní řád tím, že jste ve výrobních prostorách popíjel kávu z kelímku přestože jste byl s tímto pracovním řádem prokazatelně seznámen.

Městský archív Brno DC, středa 13.2.2008 15:20

Scully: Tak tenhle papír on podepsal. Vydírali takhle všechny své zaměstnance. Když vynecháš každé třetí, čtvrté a páté písmeno a nahradíš je libovolnými jmény 300 zaměstnanců, vyjde ochotnické divadlo.
Mulder: Ukaž, nemohu tomu uvěřit. Stále vidím létající…
Scully: Já tě chápu, Muldere. Ale čti pozorně.
Mulder: Už i ty přicházíš na to, že tento případ není čím se zdá být?
Scully: Přicházím na to, že vím odkud fouká vítr.
Mulder: Z jihu. Nájemný vlak si totiž objednal pan Toledo protože..
Scully: Protože ho proklel Jasnovidec.
Mulder: Za to že toho Jasnovidce veřejně kritizoval za to nahrané video na internetu. Už to vidíš? Vidíš jak ty písmena zezelenaly? Jako by rostly.
Scully: Doktore Muldere, tohle je teda případ. Jdu se najíst.
Mulder: Mohu jít s tebou?
Scully: Večer pro tebe přiletí helikoptéra. Připrav se. Vše už je zařízeno.
Mulder: Kam poletím?
Scully: Musíš vypátrat ten vlak a najít nějaké usvědčení.
Mulder: Vysvědčení?
Scully: Usvědčení Muldere. Mluvím snad normálně.
Mulder: To byl pokus o vtip.

Kancelář údržby strojů železničního depa čtvrtek 14.2.2008 8:15 ráno

  • Administrativní pracovník spí v křesle-

Mulder: Vím proč na osvětlení používáte slabé žárovky. Dobrý den.
Administrativní pracovník: Dobrý den. Co chcete?
Mulder: Baví vás tohle zaměstnání?
Administrativní pracovník: Co chcete? Já tady nejsem od toho abych se zpovídal. Mám přestávku.
Mulder: Myslím že si ji ještě hodně užijete.
Administrativní pracovník: Prominte že jsem byl nezdvořilý. Mohu vám s něčím pomoct?
Mulder: Hledám vlak který nedávno zabil tu osobu.
Administrativní pracovník: Jmenuji se Ondrušek. Ten vlak se chystá na generální opravu.
Mulder: Můžete to zastavit? Potřebuji si ho ještě prohlédnout. Kola jsou ještě na místě?
Administrativní pracovník: Je na poslední koleji. Támhle.

Hotel Babice, čtvrtek 14.2.2008 13:15

  • Mulder sedí na pokoji a přemýšlí-

Jak psát beletrii, tedy beletristické vypravování? Uvědomil si že na to má, jen mu chybí čas! Musí telefonovat Scully..