Avatar uživatele
kurec

jak provrtat šroub

Dobry den Chtěl bych se zeptat jak provrtat šroub na kolo na zadní brzdu už jsem skoušel normalní vrtáky co mám v garaži a tu nejvyhonější vrtačku co mám ale zlomil jsem ten vrták Tak jak jinak by to šlo (udělat tam díru ?) Místo vrtání ? Nikde na internetu jsem nenašel odpověd

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3565 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Jinak bez vrtání to alespoň v domácích podmínkách nepůjde.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Pokud je ten šroub na upevnění lanka brzdy a nebo na regulaci síly tahu,tak se dají zakoupit v prodejnách kol se servisem.Bude to méně nákladné jako účet za zlomené vrtáky a vynaloženou práci.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Co je „šroub na kolo na zadní brzdu“???
:D
Pokud chceš vrtat tvrdý kov (což ten šroub asi bude), musíš mít ostrý vrták*), vrtat malými otáčkami a pomalu (tedy – nespěchat, netlačit na vrtačku) – a – chladit…
Chladit tak, že do vrtaného otvoru ´tlačíš´ chladivo (semotamo vrták vyndáš, díru vyčistíš od špon, olejničkou – nebo třeba i stříkačkou, doleješ olej).
Vnější chlazení (i kdybybys ten šroub měl ´utopený´ v tekutém dusíku) je nevhodné.
___
Musíš mít kvalitní vrták (případně jej i ´občas´ přebrousit), ´něco´ ke chlazení a proplachování otvoru (olej) – a hlavně trpělivost.
To, že´s vrták zalomil, znamená, že spěcháš…
:o

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek