TerezaK

Jak provrtat jantar?

Jak lze podomácku bez speciálního vybavení provrtat jantar? Díky 🙂

Nejlepší odpověď
baghira

jantar má tvrdost 2 – 2,5 Mohsovy stupnice, tak nevím, proč by to nešlo normálním vrtáčkem. Novým = ostrým. Akorát moc netlačit a často přerušovat, aby se nezahříval (teplem měkne a při 300 stupních už taje). Pokud je to tenký materiál, zkusil bych žhavý drát.
Ideální by bylo mít pár kousků jantaru na vyzkoušení :)

Další odpovědi
HOMER

Já bych se do toho asi nepouštěl,je pravděpodobné,že ti jantar praskne,navíc to nemusí ustát ani ten vrták.No každopádně za stálého chlazení vodou..