BENYTA

Jak provést změnu v zasílání alimentů?

Chtěl bych po dovršení plnoletosti své studující dcery posílat alimenty na její osobní účet,a ne nadále k rukám matky,jak je uvedeno v soudním rozhodnutí.Musím se se žádostí obrátit na soud,nebo na sociálku,nebo stačí písemná dohoda mezi námi? Dodávám,že její matka s tím samozřejmě nesouhlasí. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Anemone

Nemusíte mít žádnou písemnou dohodu, ani nikde žádat. Peníze od dovršeného 18. roku věku dítěte již nenáleží jeho matce. Plnoleté dítě má právo nakládat s výživným dle svého uvážení. Až dcera dovrší plnoletosti, posílejte peníze na její účet.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jestliže je v rozsudku – usnesení uvedeno k rukám matky xy, tak k rukám matky. Pokud s tím matka nesouhlasí, mohl by být problém.
Ten, kdo vydal rozhodnutí, tedy soud, tak na ten se obrátit, aby usnesením změnil příjemce.

iceT

Znám případ, kdy kurátorka, k níž chodil povinný na schůzky, sama povinnému oznámila, že výživné může po dovršení plnoletosti posílat synovi a nikoli matce. Žádného rozhodnutí soudu nebylo třeba.