yedi

Jak provést instalaci Linuxu, když mám na PC Windows ?

Jsem laik,nevím, zda a jak lze toto provést. PC je koupeno od známého, nemám tedy instalační CD a chtěla bych zkusit něco jiného než Windows.

Nejlepší odpověď
KdoSiOdJinud

Pokud jde jen o vyzkoušení a pokud jsi nikdy nepracovala „nastálo“ s linuxem, doporučil bych buď virtualizaci jak již bylo psáno, nebo jednoduše bootovat pouze z cd bez instalace, třebas po chvíli zjistíš, že to není to pravé.

I když podle mě ubuntu bez unit je skvělý a použitelný systém pro každého :)

Další odpovědi
Kifi

Určitě ne jediná,ale vyzkoušená varianta je stáhnout si aplikaci „VirtualBox“.Na­instalovat ji a tato aplikace umožňuje zkoušet různý software aniž by to ovlivnilo primárně nainstalovaný operační systém. Jak název napovídá vytvoři jakési virtuální prostředí. No a potom stáhnout a naistalovat do tohoto VirtualBoxu třeba Linux. Zkoušel jsem to a funguje to bez problémů. Vše je free.

anonym

http://wiki.u­buntu.cz/Multi­média

Zdroj: http://wiki.u­buntu.cz/

MILAN1961

V prví řadě nastavit botování z mechaniky-restart,po otevření cd výběr jazyka,vybrat zkusit nebo nainstalovat a dále se řídit podle pokynů.To je vše.UBUNTU 11.10 můžete stráhnout ze stránek

Zdroj: www.ubuntu.cz