rigormortis

Jak provést dobře reflow u oboustranných DPS ze zlata?

Problém:
Oboustranná DPS se zlatým Halem, reflow v průběžné peci.
První strana v pohodě…cín navzlínaný a krásný (KOKI pasta RoHS), ale druhá strana SMD už nechytla a cín navzlínal někdy jen na součástky a z plošek na plošném spoji se stáhnul…prakticky studené spoje nebo nedostatečný meniskus (rádius spoje).
Plošné spoje nebyly odmaštěny, ale u zlata to snad nevadí…kvůli tomu ho přeci používáme.
Teploty byly OK (240C po dobu více jak 5s).
Teď k té otázce:
Taky vás štvou dotazy ze kterých by jeden brečel?
Proč se někteří lidé ptají na technické hovadiny, na které snad ani nejde odpovědět? Chtějí dělat z lidí jen blbce, nebo se potřebují ujistit, že jsou pouze chytřejší?

A navíc se ze mě stává asi trol.

Doplňuji:
Ježiš…klídek lidi, jen se ptám na pokrytectví tazatelů ne odpovědníků.

Odpovědi
setapouch

Mně to nevadí. Když člověk položí odbornou, ale smysluplnou otázku, je to v pořádku. Možná na ni dostane odpověď, třeba ne. Možná dostane geniální odpověď (pár vynálezů už vzniklo jen proto, že někdo „nevěděl, že to takhle nejde“). A když později tazatel najde odpověď a vepíše ji sem, třeba pomůže někomu dalšímu.

Ale zarazila mě otázka na DirectX specifikaci, kdy tazatel ani nezná hexadecimální soustavu. To nemám sílu komentovat. A proč ji klade, to si netroufám ani odhadovat.

Mimochodem, chce to alespoň deset sekund.

Quimby

No jo hlavně, že tady každej ví všechno. Někdo se může zaseknout i na nesmyslné věci, ale tak buď se mu snažte pomoct a nebo to neřeště, ta otázka nebyla úplně dobře položená, ale ode mě dostal snad správnou odpověd, popřípadě mi může napsat a já mu klidně pomohu to vyřešit a to je snad účel tohohle ne?
Setapouch:Když to nemá sílu komentovat, proč si to komentoval?+ si odpověděl na úplně něco jinýho ikdyž bylo jasné, že na hru se neptá. Klade ji asi, proto, že mu není něco jasné.

Agneta

Mám dojem, že jsem té záhadě přišla na kloub :DDD
„u zlata to snad nevadí“, „prakticky studené spoje“, „spoje nebyly odmaštěny“, no vidíš rigomortis, zas tak úplně neschopný nejsi : DDD

setapouch

Quimby: podle otazky bylo jasne jen to, ze neni jasne nic. Podle textur a stylu otazky jsem myslel, ze jde o upravu her. Ani ve snu by me nenapadlo, ze nejaky skutecny programator nezna hexa soustavu.
Kdyz se ukazalo, co chce, pak jsem nemel silu to dal komentovat. Proto jsem to nekomentoval. Mozna by ses mel drzet sveho doporuceni – radit.