RQLM

Jak proti otékání spodní čelisti po trhání zubů?

Zdravím. Ještě jednou já a vytržené osmičky 🙂
dnes je třetí den po zákroku a začal mi opravdu hodně otékat spodní čelist. snažím se ledovat co to jde, pusu mám opravdu prochladlou, ale otok nijak neustupuje. nemáte vyzkoušený ještě nějaký způsob proti otoku?
díky za nápady.

Nejlepší odpověď
anonym

ZEVNÍ POUŽITÍ ŠALVĚJE:
Šalvěj má výborné antibakteriální účinky, výplachy odvarem z této drogy jsou osvědčené například při zánětu dásní, aftech, otocích v dutině ústní a bolestech v krku, zejména u angíny. Po vytržení zubu vyplachujeme ústní dutinu odvarem ze šalvěje, čímž dosáhneme toho, že rána se rychle zahojí a v žádném případě nebude hnisat. Při kožních neduzích jako jsou akné či různé rány nám výborně poslouží vymývání nebo obklady ze šalvěje. Na kloktání, výplachy či obklady si připravíme silný odvar tímto způsobem: tři lžíce drogy dáme do půl litru vody, přivedeme do varu a přikryté necháme louhovat asi dvacet minut. Poté přecedíme. Vlažný čaj držíme v ústech asi pět minut, proplachujeme jím neustále ústní dutinu.Ať už ti dají ty bolesti pokoj!!

Další odpovědi
Terryle

On ten otok musí odeznít sám, co mám vypozorováno. Čelist je pohmožděná a otok je normální reakce. Pokud rána nebolí víc, než je normální a necuká v ní, tak by to mělo být v pohodě. Co si vzpomínám, tak to ten druhej – třetí den bylo nejoteklejší a pak to začalo splaskávat samo od sebe… tak snad bude brzy pokoj :o}
Ještě mě napadá, že na otok se dává tvarohovej obklad: tvrdej tvaroh, na něj igelitovej překryv a plesknout na inklinovaný míst. Na zuby jsem to nezkoušela, ale na otekliny po štípancích to docela pomáhá. Mohlo by to účinkovat stejně.