huxa

Jak proti osmicím?

Stále mám problémy s osmicemi na jízdním kole, nejdřív na kolech (vyřešil jsem koupí nových ráfků a pravidelným centrováním) a teď dokonce i na kotoučích přehazovačky, poradíte mi prosím nějakou novou přehazovačku nebo nějaký tip, jak na to, aby se nekřivila?

Odpovědi
www

Sice neznám nejnovější produkty, ale co se týče kol, vždy poohlo pravidelné centrování a patřičné napnutí drátků.
U přehazovačky zase nastavení a kvalita materiálu tak, aby vydržela dokonce i nějaký ten „šrám“. Pokud se tedy nějak samotným pnutím kroutí, koupit lepší a hlavně vhodnou pro tvé konkrétní převody.
Zkušenost
Doplňuji:
Příklad: přehazovačka, určena primárně na dvoutalíř a trojkolečko nemůže být uspokojivě použita na trojtalíř s osmikolečkem. 😉