Jak propojit TV a subwoofer, aby pracoval 5.1 kanálově?

Dobrý den Všichni,najde se někdo,kdo by mi poradil? Mám subwoofer 5.1 značky Genius(ve dřevě),mezi uživateli dost oblíbený pro jeho optimální cenu a kvalitu a plasmu 107cm značky Panasonic.
Zajímá mě jestli se dá propojit TV - DIGITAL AUDIO OUT a AC3(5.1). Na subwooferu je 1. AC3(5.1) kulatý 9xkolík.
2. AC3(5.1) 6xCinch (right bílý,left červený,front,surr-
ound,center)
Existuje nějaká redukce nebo kombinovaný kabel na toto
propojení aby mi to makalo šestikanálově? Samozřejmě že když propojím červený L,bílý R mezi TV a sub. tak to hraje
pouze 2xkanálově.

Předem Všem děkuji za případnou odpvěď.
Doplňuji:
právě proto se ptám,TV V-Surround má a někde jsem četl,že v jakém zvuku tv přijímá,tak by
to měla i ve stejném formátu přes digital
audio výstup i pouštět ven,myslíš že je to možný?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

Televize má jenom dvoukanálový výstup, jak z toho prosím Vás chcete udělat 5ti kanálový?
Dle mého selského rozumu to nejde.

Pomocí žádné redukce nedosáhnete požadovaného cíle. Pouze pokud má televize Virtual Surrond můžete připojit reproduktory pomocí redukce a zeleného "jacka" ze subwooferu ,ale to není to pravé 5.1.

Jediné jak toho lze dosáhnout je subwoofer(+satelity) připojit k DVD a nebo Set-Top-Boxu, který bude mít 5.1 výstup (to má skoro každé dvd nebo STB od 1500,-)

*Doplněno
Stačí vzít klasický audio kabel (červený/bílí) který má oba konce samčí (v elektru poradí) a z výstupu na televizi kabelem spojit se vstupem na subwooferu pro zelený jack. na Subwooferu zapnout vstup 1 (AUX1) a máte virtuální surround ("falešný surround)

pro HOMER : Ano klasický DVD přehrávač např. v domácím kinu má i vstup, jak jinak by se pak člověk koukal pomocí domacího kina na "normální" televizy?

Bronzový

Taky myslím že potřebuješ nějaký přístroj s výstupem 5.1,ale dvd je blbost,to přece nemá vstup!Na tvém místě bych to nechal tak,ten zvuk jistě není až tak zlý,co?

Diskuze k otázce

matrixXXX

Zdravím,
rád bych oživil toto téma. Mám stejný požadavek na propojení TV a subwooferu bez nutnosti 5.1. DVD přehrávače. Díky za odpovědi

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.