Avatar uživatele
redking121

Jak propojit TV a subwoofer, aby pracoval 5.1 kanálově?

Dobrý den Všichni,najde se někdo,kdo by mi poradil? Mám subwoofer 5.1 značky Genius(ve dřevě),mezi uživateli dost oblíbený pro jeho optimální cenu a kvalitu a plasmu 107cm značky Panasonic.
Zajímá mě jestli se dá propojit TV – DIGITAL AUDIO OUT a AC3(5.1). Na subwooferu je 1. AC3(5.1) kulatý 9×kolík.
2. AC3(5.1) 6×Cinch (right bílý,left červený,front,surr-
ound,center)
Existuje nějaká redukce nebo kombinovaný kabel na toto
propojení aby mi to makalo šestikanálově? Samozřejmě že když propojím červený L,bílý R mezi TV a sub. tak to hraje
pouze 2×kanálově.

Předem Všem děkuji za případnou odpvěď.
Doplňuji:
právě proto se ptám,TV V-Surround má a někde jsem četl,že v jakém zvuku tv přijímá,tak by
to měla i ve stejném formátu přes digital
audio výstup i pouštět ven,myslíš že je to možný?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5009 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
PostApMan

Televize má jenom dvoukanálový výstup, jak z toho prosím Vás chcete udělat 5ti kanálový?
Dle mého selského rozumu to nejde.

Pomocí žádné redukce nedosáhnete požadovaného cíle. Pouze pokud má televize Virtual Surrond můžete připojit reproduktory pomocí redukce a zeleného „jacka“ ze subwooferu ,ale to není to pravé 5.1.

Jediné jak toho lze dosáhnout je subwoofer(+sa­telity) připojit k DVD a nebo Set-Top-Boxu, který bude mít 5.1 výstup (to má skoro každé dvd nebo STB od 1500,–)

*Doplněno
Stačí vzít klasický audio kabel (červený/bílí) který má oba konce samčí (v elektru poradí) a z výstupu na televizi kabelem spojit se vstupem na subwooferu pro zelený jack. na Subwooferu zapnout vstup 1 (AUX1) a máte virtuální surround ("falešný surround)

pro HOMER : Ano klasický DVD přehrávač např. v domácím kinu má i vstup, jak jinak by se pak člověk koukal pomocí domacího kina na „normální“ televizy?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
HOMER

Taky myslím že potřebuješ nějaký přístroj s výstupem 5.1,ale dvd je blbost,to přece nemá vstup!Na tvém místě bych to nechal tak,ten zvuk jistě není až tak zlý,co?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
matrixXXX

Zdravím,
rád bych oživil toto téma. Mám stejný požadavek na propojení TV a subwooferu bez nutnosti 5.1. DVD přehrávače. Díky za odpovědi

před 4864 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek