Kura

Jak propojit starou disketu s PC?

Nemyslím čtečku.
Myslím přímo disketu. Abych nemusel neustále nahrávat na disketu v PC a vkládat do jiné čtečky.
Existuje něco takového?
Nikdo nepochopil, no to je jedno. Stejně to tady jde od desíti k pěti.

Odpovědi
Nerevarin

Zřejmě myslíš USB externí disketovou mechaniku na 3,5" diskety. Třeba něco takového:
https://www.al­za.cz/fdd-mechaniky/exter­ni/18846139.htm

mzm

Kura: disketa je plastové kolečko s vrstvou která se dá zmagnetovat a zmagnetování (nějakou dobu) udrží. Aby se tento záznam dal přečíst je potřeba zařízení, které má aspoň jednu čtecí hlavu (jako magnetofon nebo i harddisk). Toto zařízení se jmenuje disketová mechanika. Samotná disketa takovou čtecí hlavu neobsahuje, je to čistě mechanická (magnetická) záležitost. Žádné elektrické kontakty.

Nějaké „přímé“ připojení diskety k PC, aby PC mohlo číst/zapisovat data je tedy nemožné.

krpik

trošku tomu nerozumím.
Myslíš klasickou disketu a tou čtečkou Disketovku? Musíš mít v pc externí disketovou nebo koupit interní pokud se ještě prodávají. Pak do ní vložíš disketu a pracuješ
EDIT: To je pravda od 10 k 5 to tady půjde když nejsou srozumitelné otázky.
Co na disketu nahráváš to má 1,4 Mb tam se ti dneska ani dobrá fotka nevleze.
Předpokládam že máš starý pc s disketovkou a co chceš aby jsi nahrál data na disketu a vložil data do druhého pc nebo máš dvě disketovky?
Pokud si to myslim správě že chceš aby jsi na jednom pc nahrával na disketu a a data co se nahrají na disketu mít na dalším pc tak to propoj síti ty pc. Pokud to jsou hodně staré pc tak si pamatuji že tam se dávali síťovky ještě na koaxy ale už si nepamatuji jak se nastavovaly

led

1 – V prípade diskety 12", alebo 8", alebo 5,25", alebo 3,5" :
Možno cez dieru v diskete prevliecť povrázok a priviazať ju k pc. Prípadne položiť ju na pc skriňu a použiť ako podšálku pod pohár s nápojom.
2 – Prepojenie pre prenos dát :
Možno použiť externú disketovú jednotku s usb konektorom, ale tieto sú vyrábané len pre disketu 3,5" https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Disketov%C3%A1_jed­notka

Klaproth

Máš pravdu, jde to tady od desíti k pěti. Někteří lidé ani neumí položit srozumitelný dotaz. Jakou starou disketu?

mzm

led: 12" disketa? Nikdy jsem o tomto systému neslyšel.. (To neznamená že není..)
Nějaký příklad?

led

mzm, to, že vy ste nepočul, ešte nie je dôkaz ich nejestvovania. Pohybujem sa v oblasti počítačov už viac ako 30 rokov, takže viem, o čom hovorím. Táto veľkosť (12") nebola vyrábaná pre komerčné účely a ako slepá ulička vo vývoji rýchlo zanikla a nastúpila disketa 8" (v papierovom obale)
predtým boli ako pamäťové médiá derné štítky, napríklad boli súčasťou známych pletacích strojov Dopleta pre domáce práce, derné pásky, využívané nielen vo výrobe, ale aj napríklad v umení, v divadlách pri programovaní a riadeních osvetlenia na predstavení, neskôr ich úlohu prevzali magnetofonové pásky…
najprv možno aj pre vás malý bombónik:
„27.05.2016, 14:01
Osempalcové diskety ešte nevymreli. Riadia americký jadrový arzenál, Keď niečo funguje, nie je potrebné to meniť. …Touto radou sa zrejme riadia na Ministerstve obrany USA.“
http://style.hnon­line.sk/hn-tech/670080-diskety
„V minulosti sa používalo viacero typov pružných diskov. Podľa veľkosti diskety poznáme 12“, 8“, 5,25“, a 3,5“ diskety“
https://sk.wi­kipedia.org/wi­ki/Disketov%C3%A1_jed­notka

mzm

Taky si myslím, že dotaz měl znít: "jak vlastně funguje disketa? 🙂

led

Kura: „Nikdo nepochopil“, pochopiť možno len pochopiteľné.
Otázka neobjasňuje myšlienkové pochody autora. Ak chcete odpoveď podľa vášho zámeru, podajte ju tak, aby to pochopila aj mierne zaostalá (ja).

Hlada

Dotaz je nesrozumitelný. Chtělo by to ujasnit, co máš na mysli.