Stařík2

Jak propojit notebook s TV Samsung jiným způsobem než HDMI kabelem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jde to i přes VGA, ale bude to beze zvuku. Ten se musí řešit zvlášť.

Další odpovědi
cochee

To samozřejmě závisí na tom, jakými vnějšími videovýstupy je notebook vybaven. TV bývá obvykle vybavenější, ovšem i tak jí může příslušný konektor chybět. Nejčastěji jsou dnes a v nedávné minulosti notebooky vybaveny alespoň jedním z konektorů VGA (zvaný též D-SUB), HDMI anebo DisplayPort. Občas najdeme též DVI. Takže pokud má tvůj notebook pouze HDMI, tak by mohl být přenos signálu oříšek, musí se použít nějaký konvertor. Velmi jednoduchá je konverze HDMI-DVI, protože jde o stejně kódovaný digitální signál, takže stačí jen kabel s příslušnými konektory (je jen omezen tím, že DVI je staršího data, takže nemusí umět přenést signál s příliš vysokým rozlišením). O zvuku se správně zmiňuje Kepler.

Jiří Bohumil

Pokud je to SMARTka, s možností propojení na WiFi a tuto WiFi máš v prostoru kde je TV i NB, je možno propojit pomocí tlačítka „SOURCE“ (vpravo nahoře na ovladači TV). Způsob propojení je popsán v adrese SMART TV- návody Samsung (samsung.com), po stisku tlačítka SMART HUB – barevný, ve středu na ovladači.
Pak je možno spouštět, pomocí dálkového ovládání, případně klávesnice TV (pokud ji k TV používáš) hudbu, fotky, videa a filmy, uložené v NB. Já toto používám na TV Samsung UE32J5572 s NB ASUS X550C.
Jinak přímý přístup na internet je možný přímo z TV, v síti WiFi, pomocí toho tlačítka SMARTHUB. Navíc dodávám-pro surfování na internetu na TV doporučuji tu klávesnici. Je to rychlejší než hledání písmen ovládáním. A když funguje touchpad (někdy u některých TV a klávesnic jsem s tím měl trochu problém), tak je to úplně nej.