panenka

Jak propojit mobil Internet s Notebookem tak abych se mohla na něj dívat ve vlaku

Dobrý večer dnes jsem jela vlakem na školení a všimla jsem si že kluk co seděl naproti mě propojil přes notebook kábl s mobilem a díval se na Internet.Můžete mě prosím poradit jak si to mám ve svém mobilu nastavit a co udělat abych když jedu vlakem se mohla na Internet dívat?moc děkuji
Doplňuji:
Mám Tome Samsung Gt 5620

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Telefon musí obsahovat tzv. hardwarový modem. Dnes ho mají snad všehny telefony.

Mobil s notebookem propojíte USB kabelem, na jedná straně je mini/mikro USB (je možné, že bude nějaká atypická koncovka, aby výrobce vydělal na kabelech) a na druhé je USB A.

Z webu výrobce mobilu si stáhnete program na ovládání mobilu z PC (u Nokie je to Nokia PC Sutie, nebo novější Ovi Suite), to naintsatuje ovládače pro kabel i telefon.

Když připojíte mobil k PC tím usb kabelem tak se vám obejví jako další pevný disk a v síťových připojeních jako nová možnost připojení, tak na ní kliknete pravou myší a z kontextového menu vyberete vytočit/připojit taky je možné že se přibyde nějaká nová ikonka hardwarového modemu na ploše Winodows.

Po připojení si už jen spustíte webového/email klinta a můžete serfovat po netu.
Doplňuji:
Mělo by to být popsáno v manuálu

http://org.dow­nloadcenter.sam­sung.com/downlo­adfile/Conten­tsFile.aspx?CDSi­te=UNI_CZ&CttFi­leID=2788052&C­DCttType=UM&Mo­delType=N&Model­Name=GT-S5620&VPath=UM/201012/­20101214155226928/GT-S5620_UM_Open_Cze_Rev_­1.3_101119.pdf

. Ale podle mě bude potřebovat tento program

Internet Connection Manager,Tethering

http://org.dow­nloadcenter.sam­sung.com/downlo­adfile/Conten­tsFile.aspx?CDSi­te=UNI_CZ&CttFi­leID=4011966&C­DCttType=SW&Mo­delType=N&Model­Name=GT-S5620&VPath=SW/201103/­20110330163217591/IC­M_110512_Setup­.exe

Další odpovědi
tom004

Pokud používáte net v telefonu,tak stačí koupit si kabel,kterým propojíte ntb s telefonem,podle návodu nainstalujete ovladače.A nebo je možné pořídit si USB modem,třeba od operátora svého telefonu.
Doplňuji:
V odkazu je bezplatný program pro správu.kabel se dá koupit v každé speci prodejně.Snad to postačí.

http://www.zi­ve.cz/programy/sam­sung-pc-studio/pr-6921