niemand

Jak propojim domaci kino s tv, abych mohl sledovat TV programy pres repro kina?

Mam domaci kino Panasonic a Samsung TV propojenou HDMI.jak je mam propojit,abych mohl poslouchat TV programy pres repro kina? Nevim proc, ale prijde mi, ze HDMI kabel signal do TV prijma, ale neodesila do kina ke zprostredkovani zvuku. Zkousel jsem propojeni navic pres cinche, ale nic. Prosim poradte, dekuji

Nejlepší odpověď
anonym

pojem „domaci kino“ je takovy marketingovy tentononc a v podstate nic nerikajici vyraz a vasi otazku poradne zneprehlednuje to vam teda povim … 🙂 … terminem domaci kino se totiz popisuje obvykle TO VSECHNO dohromady (tv+repro+preh­ravace+atd..)

Televize musi mit nejake audio vystupy, do nich pripojte reproduktory … pak pomoci hdmi kabelu z prehravace (nebo i vice prehravacu, zalezi na poctu hdmi konektoru v televizi) prenasite jak video tak audio do televizoru. To je vse. Televizor obvykle sam umi presmerovat prichozi audio z hdmi do pripojenych reproduktoru …

Pokud vas televizor toto neumi, nedokaze vicekanalove audio 5+1 z hdmi preposlat do reproduktoru pak bude nutne pripojit reproduktory PRIMO na prehravac idealne pomoci optickeho digitalniho spojeni, v horsim pripade pomoci 4 a vice cinch kabelů… mate li vice prehravacu pak pres spolecny zesilovac

Další odpovědi
tom004

Konektor HDMI slouží opravdu pro připojení externích zařízení pouze pro vstup bez ztráty kvality.Zvukový signál by měl bez problémů fungovat propojením audio výstupu z TV na audio vstup na domácím kině (chinch,USB,scar­t ap.).