Pokročilý

Jak promazat vzduchovku

Dobrý den, mám vzduchovku(Slavia 634) a podle manuálu by se měla aspoň jednou za 3 měsíce promazat. Ale tak nějak nemám tušení jaký olej a ke přesně to promazat. Vím že se musí promazat tam, kde se spoje lámou. Pomůžete mi prosím? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já jsem používal běžně olej na šicí stroje, existuje ale i olej na zbraně. Promazávají se všechny pohyblivé součásti a klouby, tady to máš pod položkou 8.
https://docs.google.com/…

Další odpovědi:

Zlatý

pomůžeme ..vezmi některej z těchto olejů-
https://www.google.cz/…
..a namasti vše, co je z kovu, včetně vnitřního průměru hlavně a to hlavně.

Zlatý

Není o čem.
Olej na šicí stroje, nebo na zbraně. Tyto oleje po vyschnutí nezanechávají tvrdý povlak. Jinak snad vidíš co je třeba promazat + nakonzervovat.
Pokud se neodvážíš vzduchovku rozebrat až na píst, nakapej hodně oleje také do otvoru pro vzduch a vzduchovku nech do druhého dne stát hlavní nahoru. Tímto nabobtná také kožené těsnění pístu a vzduchovka lépe táhne .
Přebytečný olej potom vystřílíš opakovaně naprázdno.
Doplňuji:
Na sprej se vykašli. Kup si olej v lahvičce , konkrétně označený.

Bronzový

Nevm který model ,ale je stará už snad 46? roků a nebít toho,že svého času jsem ji měl u sebe a jendou byla komplet rozebraná,tak se části namazali /jeden asi z nej olejů KONKOR!škoda že už došel a známí již v činné službě také nejsou,přijde mi že ten ve spreji není ono!!/ jinak by za ceou dobu snad promazaná nebyla! Na peru a části napínacího mechanizmu je z výroby vrstva tuku ,doposud!!Možná snad jen vývrt a kapku do komůrky k máznutí pístu.
Doplňuji:
Rozhodně NEDOPURUČUJI použít olej WD!!!! Bez ohledu že v prvním odkazu je uveden !!! Nejlepší je jen a pouze KONKOR!!! Proč by se používal hejna let v armádě?Je jak na čistění zbraní tak i na konzervaci a nejen zbraní!!!Normálně i motorový nebo převodový olej, na šicí stroje,na JK ale ne WD,MD a jiné jim podobné!!!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Volný čas a hobby

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 880
Zlatý annas 868
Zlatý quentos 860
Zlatý hanulka11 556
Zlatý mosoj 542
Zlatý led 473
Zlatý marci1 459
Zlatý gecco 385
Zlatý iceT 373
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.