AAnnaannaa

Jak prokážu, že nic nevlastním, písemně, věci movité? Ať neohrozím přítelkyni s kterou bydlím.

Nemám účtenky od věci, které koupila moje přítelkyně a bojím se,ohrozím přítelkyni, ke které jsem se nastěhoval.

Nejlepší odpověď
jmhad

Pokud vím,tak tam je skutečně platné jen rozhodnutí soudu o určení majetku.Je to zdlouhavé,drahé,ale jedině úřední.Jakoukoliv dohodu,byť písemnou,pan exekutor nebere.Ale on přijde,stejně si vezme co chce a následnou žalobou, na základě onoho soudního rozhodnutí, to děvče dostane/možná své/ věci zpět.Více nekomentuji.

Další odpovědi
Michal Kole

Čestné prohlášení,svědky že věc skutečně koupila přítelkyně, kamerový záznam z prodejny, kde bude zřetelně vidět jak přítelkyně nakupuje.

Přítelkyne taky může podat žalobu na Vás, že jste jí způsobil majetkovou újmu, pokud by exekutor zabavil něco co je její a nemohla to dokázat že je to skutečně její nebo kdyby si proto musela jet na druhou stranu republiky.

http://zpravy­.idnes.cz/nepra­vem-mu-zabavili-prehravac-jede-pro-nej-na-druhy-konec-ceska-psh-/domaci.aspx?c=A101227­_120948_plzen-zpravy_alt

Exekutor Vrána z Přerova zabavuje vše co vidí i věci za pár korun, které jsou v dražbě neprodejné.

http://www.no­vinky.cz/clanek/248414-lidem-kteri-dluzi-statu-uz-neni-co-brat-zabavuji-se-i-kulmy-a-otviraky.html

Pro Drápa: Exekutorovi je jedno, kde je dlužník nahlášen ten jde tam, kde se DOMNÍVÁ, že má dlužník svůj majetek. Pokud se bude exekutor domnívat, že má svůj majetek u sousedky tak zabaví sousedce vše co uvidí a pak bude na sousedce prokázat, že věci jsou skutečně její.

Drap

Pokud se chcete vyhnout tomu, aby exekutor zabavoval v bytě přítelkyně, jde to řešit tím, že si přehlásíte trvalý pobyt na příslušný obecní úřad

bambusjekus

Podat k soudu vylučovací žalobu. Soudní rozhodnutí pak bude obsahovat seznam majetku ve společné domácnosti u kterého nejste majitelem.