Josif

Jak prodat zboží v záruce, když je na faktuře uvedené i zboží,které neprodávám?

Chci prodat zboží,které je ještě v záruce. Na faktuře je ale i jiné zboží. A jak je to vlastně potom se zárukou? Na faktuře je přece uvedené moje jméno.

Odpovědi
gecco

K případné reklamaci takového zboží by kupujícímu měla stačit i kopie faktury (originál si nech).
Pokud jde o tvé jméno – původní prodejce si je na faktuře (kopii) snadno vyhledá ve svém systému a s kupujícím tohoto zboží uzavřeš (předpokládám) kupní smlouvu – tak čemu vadí tvé jména ja fa???
😉

setapouch

Pokud to prodavas jako fyzicka osoba nepodnikatel, dej k tomu co chces. V takovem pripade ti jsou faktury k nicemu. Zaruka na tebou zakoupene zbozi bezi bez ohledu na nejakou fakturu. Pro tebe je dulezite mit jak prokazat datum nakupu a prodsvajiciho – onou fakturou, ale i uctenkou, vypisem z uctu, svedeckou vypovedi nebo v uplne nouzi cestnym prohlasenim.

McArthur

Pokud je na faktuře jméno a adresa, tak vystav jakýkoliv jiný doklad o prodeji, protože za prodané zboží ručíš sám tomu, komu ho prodáš. Záruka není přenosná na nového kupujícího. Když se zboží rozbije, bude ho reklamovat u Tebe a Ty poběžíš do obchodu a záruku uplatníš. Nový kupující nesmí vystupovat Tvým jménem (prokazovat se Tvým dokladem). Obchod se může zachovat tak, jako by zboží bylo kradené.

Pokud na faktuře (spíš na prodejce (paragonu)) jméno není, klidně udělej kopii a dej ji novému majiteli. Neměl by mít problém uplatnit záruku sám.